Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

SUNDORA&DGENDU – ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO

30 czerwca 2019 | 02:00 - 1 lipca 2019 | 01:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Maj/30.06 (1)-1.jpg

“Things That The Body Keeps Alive” – spektakl tańca współczesnego szwajcarskiego zespołu Sundora [&] Dgendu w choreografii Doroty Łęckiej i Géralda Durand

Poprzez wysublimowany język tańca, czwórka tancerzy w dynamiczny, poetycki i zaskakujący sposób dzieli się z publicznością pytaniami dotyczącymi relacji z ciałem, poruszając tym samym zagadnienia dotyczące ludzkiej ewolucji i egzystencji.  

Gdzie dokładnie znajdują się wspomnienia w naszym ciele? W jaki sposób tworzą to, co nazywamy OSOBOWOŚCIĄ…? W jaki sposób seria wspomnień tworzy nawyki, które sprawiają, że zachowujemy się i poruszamy w ten a nie inny sposób? Czy te wspomnienia dalej żyją i wpływają na nas, nawet jeśli wydarzyły się w czasie, którego już nie pamiętamy? Czy jesteśmy w stanie odnaleźć zalążek tych przeżyć i pozwolić im odejść…?

Wszystko to, i jeszcze więcej w spektaklu stworzonym przez pochodzącą z Grodziska Mazowieckiego, Dorotę Łęcką i jej partnera Géralda Durand, którzy tworzą wspólnie od 2013 roku w szwajcarskiej Lozannie.

Dorota Karolina Łęcka urodzona w Warszawie. Ukończyła Institute for Dance Arts w Linz, Austrii z tytułem Bachelor i Master w dziedzinie tańca współczesnego i Movement Research. Pracowała na Węgrzech z MuTerminal i Company Gergye Krisztian, w Austrii z Rose Breuss/Cie.Off Verticality oraz Editta Braun Company. Współpracowała z Jozefem Fruckiem i Lindą Kapetaneą z Rootless Root Dance Company oraz jako tancerka i asystentka Joe Altera w Joe Dance Group w San Diego, USA, gdzie również wykładała taniec współczesny na wydziele tańca SDSU. W 2011 rozpoczęłą trwającą do dziś współpracę z Compagnie Linga w Szwajcarii. W 2013 razem z Géraldem Durand utworzyła własny zespół tańca współczesnego -Sundora [&] Dgendu.

Gérald Durand urodzony w Paryżu. Ukończył edukację taneczną uzyskując dyplom tancerza Szkoły Baletowej przy Paryskiej Operze. Karierę zawodową rozpoczął u boku słynnego Maurice’a Béjarta w Béjart Ballet Lausanne. Swoje doświadczenie doskonalił w międzynarodowych zespołach: Company Conte Sconta we Włoszech, Company Gulbenkian w Portugalii, Stadttheater Basel i Stadttheater Bern w Szwajcarii oraz w renomowanym zespole Ballets de Monte- Carlo. W 2005 dołączył do Company Linga w Szwajcarii. W 2013, razem z Dorotą Łęcką, stworzył Sundora [&] Dgendu – autorski zespół tańca współczesnego.

Wstęp wolny!!!


Szczegóły

Początek
30 czerwca 2019 | 02:00
Koniec:
1 lipca 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl