Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Laurą Imai Messiną, autorką powieści “Wyspa bijących serc”

23 kwietnia 2024 | 12:00 - 13:30

Mamy wspaniałą wiadomość dla wielbicieli i wielbicielek Laury Imai Messiny i jej “Wyspy bijących serc”. Autorka przyjeżdża do Polski i spotka się między innymi z młodymi czytelniczkami i czytelnikami z Grodziska Mazowieckiego.

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy na spotkanie z Laurą Imai Messiną, autorką powieści “Wyspa bijących serc”.

“Wyspa bijących serc” to poruszająca powieść o żałobie i zbawiającej mocy przyjaźni. Laura Imai Messina nie boi się poruszać w swojej magicznej opowieści poważnych tematów. “Wyspa bijących serc” to portret postaci zmagających się z problemami skomplikowanych relacji międzyludzkich.

Shūichi przez lata był okłamywany przez swoją matkę, ponieważ próbowała go chronić przed złem tego świata. Kobieta usprawiedliwiała swoje działania chorobą serca syna i tym, że ciężkie emocjonalnie doświadczenia mogłyby wpłynąć na pogorszenie jego stanu zdrowia. Autorka, Laura Imai Messina, odważnie eksploruje relacje rodzinne i funkcję pamięci w kontekście emocjonalnych doświadczeń. Jedną z inspiracji dla tytułowej wyspy był dla autorki projekt francuskiego artysty Christiana Boltanskiego, który rozpoczął w 2005 roku niezwykłą inicjatywę. Boltanski zapraszał gości do galerii sztuki, aby nagrać bicie ich serc, tworząc w ten sposób niepowtarzalną bibliotekę dźwiękową. Nagrań nie można odtworzyć przez internet, artysta gromadzi je na wyspie Teshima w Japonii. Boltanski chciał, żeby podróż na tę wyspę, aby np. wysłuchać nagrania bicia serca zmarłej bliskiej nam osoby, stała się duchową pielgrzymką.

 

O autorce:

Laura Imai Messina to włoska pisarka, która ukończyła studia z literatury na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza. Od zawsze fascynowała ją azjatycka kultura. Aktualnie mieszka w Japonii. W wieku 23 lat przeniosła się do Tokio, gdzie uzyskała tytuł magistra doktora literatury. Jest autorką bestsellerowych powieści, esejów i opowiadań dla dzieci, z których większość została przetłumaczona na ponad 30 języków. W 2020 roku ukazała się w Polsce jej powieść “Wiatrom powierzone”. Opowiadania “Wędkarstwo gwiazdy”, “Podróż Darumy” i “Inne japońskie opowiadania” wydane w 2021 r. zdobyły Nagrodę Laury Orvieto w dziedzinie literatury dziecięcej. Współpracuje z wieloma włoskimi gazetami i magazynami oraz z japońskim kanałem radiowym i telewizyjnym NHK.

 

Na spotkanie zapraszamy

23 kwietnia (wtorek), godz. 12:00
Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57

w Grodzisku Mazowieckim

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

 

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

 

Za zorganizowanie spotkania w naszej bibliotece dziękujemy wydawnictwu Relacja

Szczegóły

Date:
23 kwietnia 2024
Czas:
12:00 - 13:30
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl