Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z artystką – Grażyną Bartnik – rozmowy o rewitalizacji cz.1

25 marca 2021 | 20:00

Serdecznie zapraszamy na filmowe spotkanie z człowiekiem sztuki – Grażyną Bartnik w 3-odcinkowej serii artysta opowie nam o rewitalizacji.

25.03.2021 I część spotkania

Grażyna Bartnik to grafik i architekt wnętrz. Jej projekty z zakresu architektury wnętrz prezentowane były w magazynie Elle Decoration”. 

Uprawia sztukę zaliczaną do nurtu „Minimal Art”, obecnego w sztuce współczesnej od początku lat 60-tych XX wieku, charakteryzującego się stosowaniem wyłącznie elementarnych form geometrycznych, gdzie dzieło staje się prostą, rygorystyczną strukturą.

W zwięzłej surowej formie Artystka wyraża swe przeżycia, przemyślenia. Piękno wyraża się tu w harmonii, prostocie, a nade wszystko w wirtuozerskiej kompozycji.

Nagradzana w konkursach plastycznych, m.in. w konkursie Cocart na polską butelkę coca-coli w 1997 roku, gdzie zdobyła III nagrodę.

Miała wiele wystaw indywidualnych, uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych, z których najważniejsze, to: „Ikony Zwycięstwa”, „Siedem Spojrzeń”, czy „Sacrum” – prezentowanych w wielu miastach Polski. W roku 2008, na Międzynarodowych Targach Sztuki w Szwecji, jej papierowe reliefy wzbudziły największe zainteresowanie. 

Film  do oglądania na FB Ośrodka Kultury  

oraz na kanale YOUTUBE Ośrodka Kultury

Szczegóły

Date:
25 marca 2021
Czas:
20:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl