Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

SPOTKANIE I PREMIERA POLSKIEJ BIOGRAFII Prof. Zbigniew Pełczyński, Oxford University

27 września 2018 | 02:00 - 28 września 2018 | 01:59

Jak syn sklepikarza z Grodziska Mazowieckiego został uczestnikiem Powstania Warszawskiego, a następnie uznanym profesorem Oxfordu i nauczycielem Billa Clintona. Biografia założyciela Szkoły Liderów, który wykształcił tysiące polityków, działaczy i działaczek społecznych ukazuje się po polsku.

SPOTKANIE I PREMIERA POLSKIEJ BIOGRAFII
Prof. Zbigniew Pełczyński, Oxford University

27.09 (czwartek), 17.00, Willa Niespodzianka (ul. Kościuszki 12), Grodzisk Mazowiecki

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Wrzesien/aa.jpg

Fundacja Szkoła Liderów zaprasza na spotkanie promocyjne polskiego wydania biografii profesora Oxford University Zbigniewa Pełczyńskiego, które odbędzie się 27 września o godzinie 17.00 w Willi Niespodzianka (ul. Kościuszki 12).

Zbigniew Pełczyński (ur. 1925). Żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz 1. Dywizji Pancernej generała Maczka. Po wojnie wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie z najlepszymi wynikami ukończył studia na University of St Andrews i Oxford University. W 1956 został wykładowcą na Oksfordzie (filozofia polityczna). Był pierwszym Polakiem w historii wyniesionym do rangi fellow of Pembroke College and lecturer of politics. Wykształcił kilkunastu członków parlamentów Europy i USA. Był tutorem wielu wybitnych osobowości ze świata polityki – m.in. prezydenta USA Billa Clintona czy ministra spraw zagranicznych Tajlandii księcia Suk Paribatra.
Jest kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego, komandorem Orderu Polonia Restituta i doktorem honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. Aktywnie angażował się w życie publiczne zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii, pełniąc wiele funkcji społecznych (np. w Komisji Konstytucyjnej Sejmu, europejskiej EWG i OECD, brytyjskim rządowym Funduszu Know-How czy Radzie Powierniczej Polonia Aid Foundation Trust z siedzibą w Londynie). W 1988 założył Fundację im. Stefana Batorego, a w 1994 roku Szkołę Liderów, którą do dziś ukończyły ponad 4000 osób z całej Polski, z różnych opcji politycznych i światopoglądowych.
Jest światowej sławy specjalistą filozofii politycznej Hegla. Jako visiting profesor wykładał na Harvard University, Yale University, a nawet na tokijskim Waseda University.

Dziś publikacji doczekało się polskie wydanie jego biografii pt. „Zbigniew Pełczyński. Podarunek życia” (wyd. BOSZ), w związku z którym 93-letni profesor przyjeżdża do Polski. Fundacja Szkoła Liderów oraz Centrum Kultury zapraszają na spotkanie z tą wybitną postacią.

Szczegóły

Początek
27 września 2018 | 02:00
Koniec:
28 września 2018 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl