Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan ,,Dwie Anny”

13 maja 2022 | 18:00 - 19:00

Dworek Adama Chełmońskiego oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN Filia w Grodzisku Mazowieckim zapraszają 13 maja 2022 o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan wokół książki ,,Dwie Anny”.

 
Mariola Pryzwan (ur. 1963, Ostrów Mazowiecka) – biografistka i bibliotekarka.
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.
Od 1987 roku pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.
Autorka 21 książek biograficzno-wspomnieniowych o wybitnych polskich artystach i literatach, m. in. Władysławie Broniewskim, Zbigniewie Cybulskim, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Halinie Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Irenie Jarockiej, Annie Jantar i oczywiście Annie German.
Annie German poświęciła cztery książki: Największy elf świata. Wspomnienia o Annie German, Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach, Anna German o sobie i Dwie Anny.
O sobie mówi: „Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką.
Bardzo lubię bohaterów swoich książek. To moje fascynacje. Uwielbiam także spotkania autorskie. Czytelnicy twierdzą, że czują emocje, z jakimi opowiadam o swoich bohaterach.
Przyjaciele wiedzą, że najwięcej radości sprawią mi białe kwiaty, zwłaszcza róże i konwalie. A tak w ogóle – to kocham życie i powtarzam za Haliną Poświatowską, że „żyje się tylko chwilę a czas – jest przezroczystą perłą wypełnioną oddechem”.
 

Szczegóły

Date:
13 maja 2022
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl