Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Seghi

12 kwietnia 2012 | 20:30

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Marzec/pieczonekasztany.jpg“Słodkie pieczone kasztany. Toskańskie opowieści ze smakiem” – czyli spotkanie z Aleksandrą Seghi12.04.2012 o godz. 18.30 w sali konferencyjnej

Wielu z nas marzy się Toskania: wspaniały, ciepły klimat, niezapomniane krajobrazy i spokojne, małe miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał. Kto pojedzie tam choć raz, będzie chciał powracać i odkrywać coraz głębsze zakamarki tej krainy.
Autorka książki mieszka w Toskanii od czternastu lat. Zatrzymała ją miłość, tu założyła rodzinę i osiedliła się na stałe.
W przeciwieństwie do klasycznych przewodników, w tej książce znajdziesz barwne opowieści z życia autorki, jej doświadczenia i obserwacje, o tym, jak wygląda codzienność w tym regionie, jak obchodzi się różne święta i uroczystości i co się wtedy jada. A do tego wiele przepisów na ulubione potrawy i mnóstwo kolorowych zdjęć.

 

Aleksandra Seghi – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, filolog włoski. Od wielu lat mieszka w Toskanii. Pracuje w Radio Diffusione Pistoia, przygotowuje i przekazuje wiadomości dla Polaków. Authttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Marzec/aleksandraseghi.jpgorka książki Smaki Toskanii oraz trzech blogów: Moja Toskania (www.aleksandraseghi.blogspot.com), Smaki Toskanii (www.smakitoskanii.blogspot.com), Toskańskie wakacje (www.toskanskiewakacje.blogspot.com). Oprócz gotowania jej pasją jest tworzenie drewnianej biżuterii. Pisze artykuły dla portali: Cooklet oraz Bobyy. Współpracuje ze stroną Student-gotuje.pl oraz gazetą “W piekarni. W cukierni”. Na co dzień mama małej Julii.

Moja Toskania www.aleksandraseghi.blogspot.com
Eko Toskania www.ekotoskania.blogspot.com
Smaki Toskanii www.smakitoskanii.blogspot.com

MECENASI CENTRUM KULTURY

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Luty/sponsorzy2012.jpg

Szczegóły

Date:
12 kwietnia 2012
Czas:
20:30
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl