Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Spektakl z cyklu National Theatre Live – “SZALEŃSTWA. REWIA” z Imeldą Staunton

25 maja 2018 | 02:00 - 26 maja 2018 | 01:59

Serdecznie zapraszamy w piątek 25 maja o godz.19.00 na kolejną retransmisję  przedstawienia z National Theatre w Londynie: Spektakl z cyklu “National Theatre Live” – SZALEŃSTWA. REWIA z Imeldą Staunton.

NATIONAL THEATRE LIVE: SZALEŃSTWA. REWIA
2D NAPISY
Czas trwania: około 210 minut
Stephen Sondheim (*1930)
Follies
Szaleństwa. Rewia
musical (1971)
Transmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie: 16 listopada 2017 roku

Spektakl z cyklu “National Theatre Live”

SZALEŃSTWA. REWIA z Imeldą Staunton

Legendarny musical Stephena Sondheima na podstawie scenariusza Jamesa Goldmana po raz pierwszy w National Theatre.

Nowy Jork, 1971. Na scenie podupadłego teatru na Broadwayu odbywa się zjazd byłych pracowników. Następnego dnia budynek ma zostać zburzony. Trzydzieści lat po swoich ostatnich https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/kwiecien/rewia1.jpgwystępach, dziewczyny z rewii zbierają się, aby się napić, pośpiewać piosenki z dawno zapomnianych przedstawień i, ubarwiając ile się da, opowiedzieć koleżankom o swoich losach. Akcja koncentruje się na dwóch parach. Jedna to Buddy Plummer i Sally Durant Plummer, druga – Benjamin Stone i Phyllis Rogers Stone. Sally i Phyllis były tancerkami i chórzystkami w rewii. Obie pary są niezadowolone ze swoich związków. Buddy,
komiwojażer, ma romans z dziewczyną spotkaną w podróży. Sally jest wciąż bardzo zakochana w Benie, ale on jest tak zajęty samym sobą, że żona czuje się całkowicie opuszczona. Kobiety wspominają dawne życie  w teatrze. Śpiewają przeboje ze spektakli, wskrzeszając duchy przeszłości.

Niektóre utwory muzyczne umieszczone w przedstawieniu to pastisze stylu czołowych kompozytorów lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, a czasami nawet parodie konkretnych utworów musicalowych. W Polsce Stephen Sondheim znany jest głównie jako autor tekstów do musicali innych kompozytorów (“West
Side Story”, “Gypsy”, “Do I Hear a Waltz?”), sam też jednak komponował niezwykle popularne za oceanem utwory. Został wyróżniony nagrodą Pulitzera oraz odznaczony Medalem Wolności i National Medal of Arts. W londyńskim spektaklu główne role żeńskie kreują Tracie Bennett, Janie Dee i Imelda Staunton. Reżyseruje Dominic Cooke.

format obrazu i dźwięku: HD [&] DD

język: angielski

napisy: polskie

czas trwania: około 210 minut

dystrybutor: NAZYWOWKINACH.PL / CIKANEK FILM Sp. z o.o.

Przedstawienie dla widzów od 15 lat.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/kwiecien/rewia2.jpg


Bilety w cenie: 35 zł

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
25 maja 2018 | 02:00
Koniec:
26 maja 2018 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl