Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Spektakl teatralny – Harold i Matylda

3 grudnia 2013 | 01:00 - 4 grudnia 2013 | 00:59

Zapraszamy we wtorek 03.12.2013 godz.19.00 do sali widowiskowej na spektakl teatralny w gwiazorskiej obsadzie

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/sierpien/h14.jpgHarold i Matylda

Harold i Matylda to poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości   i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. Prosta z założenia historia pokazuje nam (nie po raz pierwszy) jak różne może być podejście do życia i śmierci u dwóch osób w różnym wieku.

 

Poznajemy tutaj dziewiętnastoletniego Harolda (w tej roli czarujący Tomasz Ciachorowski), któremu na pierwszy rzut oka nie powinno niczego w życiu brakować. A jednak – pomimo młodego wieku, jak i świetnej pozycji materialnej jaką posiada jego rodzina – chłopak popada w depresję. Na domiar złego, konsultacje z psychologiem nie przynoszą najmniejszych efektów w terapii młodzieńca. Co najdziwniejsze – Harold najlepiej czuje się podczas … ceremonii https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/sierpien/h05.jpgpogrzebowych, w których nagminnie uczestniczy. Właśnie za sprawą tego nietypowego upodobania, w trakcie jednej z uroczystości, poznaje cudowną, pełną życia starszą damę o imieniu Matylda (w tej roli urocza Krystyna Sienkiewicz), która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia. Od tego momentu wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zacznie nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę (Magdalena Wójcik) wybranymi przez jego matkę. W efekcie końcowym prosi o rękę starszą od Niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać Go będzie jednak zaskakująca niespodzianka.
Fenomenalna komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. Spektakl powstał na podstawie scenariusza amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego – Colina Higginsa.

Obsada: https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/sierpien/h01.jpg
Matylda Krystyna Sienkiewicz
Harold   Tomasz Ciachorowski
Pani Chasen Dorota Chotecka
Narzeczona Magdalena Wójcik
Doktor Tadeusz Chudecki  Pokojówka Maria Hanna Kochańska 

Autor Colin Higgins
Tłumacz Julita Grodek
Produkcja Ale Teatr Grzegorz Smarz, Wojciech Słupski
Współprodukcja: Centrum Kultury im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce
Reżyseria Dariusz Taraszkiewicz  Scenografia: Wojciech Stefaniak   https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/sierpien/P37.jpg
Muzyka Jacek Zemecki
Grafika Magdalena Rekiel 

Bilety w cenie:

85 zł – rzędy od I do XI

75 zł – rzędy od XII

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
3 grudnia 2013 | 01:00
Koniec:
4 grudnia 2013 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl