Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Spektakl “Kłamstwo”

14 stycznia 2019 | 01:00 - 15 stycznia 2019 | 00:59

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „Kłamstwo”:- 14 stycznia 2019 r. (poniedziałek), godz. 19:30

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Listopad/Klamstwo_fot1.jpg
Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy  potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Listopad/Klamstwo_fot4.jpg

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Obsada: Iza Kuna, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota, Adriana Kalska.

Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl, tel. 500 263 286.

 

Bilety na wydarzenie w cenach: 90 i 100 zł do nabycia w kasie Kina Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, kasy/rezerwacje tel. 22 734 79 44, kino@centrumkultury.eu),

w Internecie  na stronie organizatora (www.monolitart.com.pl w zakładce BILETY) oraz na portalach: kupbilecik.pl i  abilet.pl.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Listopad/Klamstwo_fot2.jpg

Szczegóły

Początek
14 stycznia 2019 | 01:00
Koniec:
15 stycznia 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl