Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

SOUNDS LIKE WOMEN x WYSOKIE OBCASY – SIŁA GŁOSU KOBIET

29 listopada 2019 | 01:00 - 30 listopada 2019 | 00:59

SOUNDS LIKE WOMEN x WYSOKIE OBCASY – SIŁA GŁOSU KOBIET

„Dajemy głos” tym, którzy tego głosu nie mają!
Ewelina Flinta, Dorota Stalińska, Renata Przemyk, Luiza Staniec oraz międzynarodowe wokalistki – Emae (Wielka Brytania), Hannah Clair (Francja) i Ceyda (Turcja) w czterech niecodziennych wydarzeniach muzyczno – społecznego projektu Sounds Like Women i magazynu Wysokie Obcasy!

Zapraszamy 29 listopada o g. 19.30 do sali widowiskowej Centrum Kultury

Międzynarodowy projekt muzyczno – społeczny Sounds Like Women, a od niedawna też fundację pod tą samą nazwą, stworzyła Luiza Staniec-Moir, (autorka tekstu min. przeboju E. Flinty „Żałuję”, kompozytorka piosenek Grażyny Łobaszewskiej czy Zdzisławy Sośnickiej, producentka muzyki), mieszkająca od 11 lat w Wielkiej Brytanii.

„Zasadniczą misją projektu jest wzmacnianie kobiet i dziewcząt w Polsce i na świecie poprzez muzykę oraz muzyczne i muzykoterapeutyczne działania.
To szerzenie świadomości o problemach kobiet w dostępny dla wszystkich sposób – poprzez specjalnie napisane piosenki, zainspirowane prawdziwymi historiami
To też koncerty z panelami eksperckimi, wskazywanie dróg pomocy oraz wspieranie, przy bezpośrednim dotarciu do potrzebujących.” – mówi autorka projektu.

W szczegółach wygląda to tak: Sounds Like Women to projekt, który polega szerzeniu świadomości o nierówności płci, przemocy domowej i dyskryminacji rasowej poprzez specjalnie napisane piosenki, zainspirowane prawdziwymi historiami kobiet. Służy wzmacnianiu siły kobiet i ich pozycji oraz znajdywaniu dróg rozwiązywania tych problemów i ich zapobiegania.
„Piosenek Luizy, nawet poza kontekstem projektu świetnie się słucha i do nich wraca, ale ten projekt jest bardzo ważny i powinien poruszyć wielu ludzi” – mówi Pip Williams, producent muzyczny, aranżer min. The Moody Blues, Grace Jones, Status Quo
Skróty piosenek pierwszego (już wydanego) mini albumu ‘EP1’ pt. „Without Violence [&] of all Colours” (5 min.):

Muzyka jest tu pełną emocji platformą przekazu informacji, głównym językiem mówienia o trudnych sprawach, uświadamiania ich w sposób łatwiejszy i dostępny dla większości. Jest też jedną z proponowanych przez nas dróg polepszenia sytuacji kobiet poprzez lokalnie przygotowywane warsztaty muzyczne i muzykoterapeutyczne dla kobiet i dziewcząt.
Ogólne informacje o projekcie, video (5.30min):

Niedawno ukazał się pierwszy z trzech zapowiadanych mini albumów (EP) projektu Sounds Like Women pt. „Without Violence [&] of all Colours” EP1. Promuje go piosenka „Tell Me Why”, wykonana przez Ewelinę Flintę, która jest też jej współautorką.
„To mocny, energetyczny utwór z bardzo poważną historią w tle. Mam nadzieję, że zostanie usłyszana” – mówi Ewelina Flinta.

Teledysk autorstwa Wojtka Olszanki:  

Poprzez pięć piosenek z mini-albumu, „dajemy głos” tym, którym jest trudno mówić lub tego głosu nie mają.
Utwory zostały napisane, nagrane i wyprodukowane przez Luizę Staniec-Moir oraz wykonane przez wokalistki z różnych krajów i środowisk, min. z Hiszpanii, Francji, Turcji, Wielkiej Brytanii i z Polski.
„To wskazuje na międzynarodową skalę problemów kobiet, daje jednoczący oraz pokojowy aspekt całej akcji i pokazuje, że muzyka jest ponad podziałami w komunikacji i współpracy.” – mówi Ewelina Flinta
I choć źródłem każdej z piosenek są bolesne przeżycia, zostały wykorzystane przez kompozytorkę w taki sposób, że w rezultacie tworzą wzmacniające, pozytywne i pełne nadziei utwory.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Pazdziernik/29.11 (1)-1.jpg
Na przełomie listopada i grudnia tego roku przedstawimy nasz projekt w Polsce podczas czterech koncertów zatytułowanych „Sounds Like Women x Wysokie Obcasy – siła głosu kobiet”, które połączone będą z panelami eksperckimi.
Do paneli dyskusyjnych zaproszeni będą eksperci (psychologowie, socjologowie, eksperci ds. dyskryminacji kobiet, przemocy domowej i seksualnej, pomocy społecznej oraz artyści)

W każdym koncercie udział wezmą także znane postaci świata muzycznego, teatralnego i artystycznego, będzie też czas na interakcje z publicznością oraz jej pytania.

Będziemy edukować o istniejących problemach, symptomach, powiemy gdzie szukać pomocy, wsparcia, interwencji oraz jak problemom zapobiegać. Artyści, biorący udział w panelu będą opowiadać o wzmacniającej roli muzyki w ich życiu oraz wystąpią w drugiej części koncertu. Niektórzy zdecydowali się podzielić swoją historią.

Zagramy:
29.11 Grodzisk Mazowiecki – Centrum Kultury, godz. 19.30
30.11 Lublin – Teatr Stary godz. 19.30
01.12 Wrocław – Sala Kameralna Impart godz. 19.30,
02.12 Warszawa – sala Pogłos, godz. 19.30

Wstęp na koncerty jest nieodpłatny, najlepiej jednak zarezerwować miejsce wcześniej rejestrując się na platformie https://evenea.pl/event/silaglosukobietgrodzisk/
Przed koncertem i w jego trakcie będą zbierane „cegiełki” na dalszy rozwój akcji i dotarcie z misją edukacji, wzmacniania i pomocy do kolejnych potrzebujących. Będą one dostępne na miejscu przed wejściem do sal widowiskowych.

Ambasadorzy projektu/gwiazdy:
1.    Ewelina Flinta
2.    Dorota Stalińska
3.    Renata Przemyk

4.    Partnerzy projektu w Polsce:
1.    Honda EU (główny sponsor)
2.    Wysokie Obcasy (partner medialny)

Współpraca:
3.    Ośrodek Kultury Grodzisk Mazowiecki
4.    Niebieska Linia (współpraca przy panelach)
5.    Centrum Praw Kobiet (matronat)
6.    Amnesty International Polska (warszawski koncert)
7.    fundacja Warszawa Jest Kobieta (współorganizacja)
8.    fundacja Feminoteka (promocja)
9.    Czerwona Szpilka (promocja Wroclaw)

Strona internetowa projektu: www.soundslikewomen.com
Strona internetowa Luizy Staniec – Moir, założycielki projektu:
www.luizastaniec.co.uk
Facebook strona projektu:
https://www.facebook.com/soundslikewomen/

Szczegóły

Początek
29 listopada 2019 | 01:00
Koniec:
30 listopada 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl