Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Recital fortepianowy

19 sierpnia 2012 | 18:00

Zapraszamy na niedzielny recital fortepianowy, który odbędzie się 19.08.2012 o godz.16.00 w Parku Skarbków a przed Pańswem wystąpi uczestnik XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Marek Bracha

 

Marek Bracha urodził się w Warszawie. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Sierpien/marek bracha 1 - fot. Pawel Starega.jpg
na fortepianie w PPSM im. E. Młynarskiego w Warszawie pod kierunkiem Marzeny Jasińskiej. W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem OSM im. Z. Brzewskiego w Warszawie, w klasie fortepianu Teresy Manasterskiej. Swoje studia pianistyczne kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie pod okiem Teresy Manasterskiej, Joanny Ławrynowicz
i Alicji Palety-Bugaj. Marek Bracha również ukończył z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera.

Ma za sobą udział w wielu festiwalach muzycznych takich jak: La Folle Journée – Chopin Open w Warszawie, II Letni Festiwal im. J. Waldorffa w Radziejowicach, 65. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, 44. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku.
W 2000 roku reprezentował Polskę na międzynarodowej wystawie „EXPO 2000”
w Hannoverze występując z recitalami chopinowskimi. W 2005 roku ponownie wystąpił
na „EXPO 2005” w Aichi w Japonii.

W grudniu 2010 roku Marek Bracha wystąpił z recitalem w National Center for Performing Arts (Opera Narodowa) w Pekinie podczas uroczystej gali kończącej obchody Roku Chopinowskiego w Chinach. W maju tego roku Marek Bracha zainaugurował swoim występem cykl Recitali Chopinowskich w Żelazowej Woli. Wystąpił również na specjalnym koncercie dla szwedzkiej pary królewskiej w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Sierpien/marek bracha 2 - fot. Pawel Starega.jpgMarek Bracha był podopiecznym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w latach 2004 i 2005. Dwukrotnie został stypendystą Ministra Kultury (1997 i 2005) oraz Prezesa Rady Ministrów (2003). W roku 2009 uzyskał stypendium od St Marylebone Educational Foundation w Londynie. W roku 2010 otrzymał nagrodę fundacji PRO POLONIA oraz stypendium fundacji „O lepsze jutro”. W styczniu 2011 został stypendystą Ministerstwa Kultury w ramach programu „Młoda Polska”.

Marek Bracha ma w swoim dorobku artystycznym liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych. Do ostatnich należy II nagroda (pierwszej nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach w Czechach (sierpień 2010). W październiku tego roku znalazł się w grupie 4 pianistów reprezentujących Polskę w II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

We wrześniu 2011 roku Marek Bracha, dzięki stypendium ufundowanemu przez Worshipful Company of Musicians w Londynie, został objęty prestiżowym programem naukowym Junior Fellowship w Royal College of Music w Londynie, który zakłada pracę badawczą nad techniką wykonawczą na instrumentach historycznych a także wykłady i zajęcia ze studentami.

Młody pianista koncertuje w Polsce i zagranicą m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Austrii, Francji, Włoszech, Albanii, Libii, USA, Rosji, Japonii, Chinach i na Ukrainie.

Marek Bracha jest reprezentowany i rekomendowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Szczegóły

Date:
19 sierpnia 2012
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl