Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Radogoszcz odNowa!!!

11 listopada 2012 | 12:00

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Listopad/LOGO rad.jpgRadogoszcz odNowa!!!

Zapraszamy w niedzielę 11.11.2012 r. w godz. 11.00-18.00 na prezentację Willi Radogoszcz Galerii Etnograficznej. Przedstawimy Państwu odnowiony, zabytkowy budynek z wnętrzami zaadaptowanymi w celach edukacyjnych i wystawienniczych. Przedstawimy ofertę naszych działań na rzecz popularyzacji wiedzy o Grodzisku i jego najznamienitszych mieszkańcach.

Korzystając z nowoczesnego sprzętu muzealnego wspólnie zagłębimy się w historię miasta sprzed 100 lat. Z Członkami Ligii Baronów poznamy żołnierską dolę z okresu zwycięskich walk Jana III Sobieskiego. Przeganiając jesienną szarówkę pokażemy kolorowy Grodzisk namalowany przez Szczepana Brozycha. Wraz  z Walny- Teatr prześledzimy jak rodzą się dyktatury. Najmłodszych zapraszamy na pierwsze zajęcia z cyklu „Mali Wielcy Tektonicy- architektura dla najmłodszych”. Wstęp wolny! Czekamy na Ciebie!

Szczegóły:
11.00-18.00
Grodzisk jaki był…
prezentacja wystawy stałej dotyczącej historii miasta w XIX i XX w.

Zapraszamy do naszych wnętrz, gdzie za pomocą zabytków i multimediów opowiemy o najważniejszych wydarzenia z historii miasta XIX i XX w. Przyjdź. Posłuchaj gawędy. Tak jak My o Grodzisku nie opowiadał jeszcze nikt!

Kolorowe sny- wystawa prac Szczepana Brozycha, dokumentalisty grodziskiego

Przyjdź i zanurz się w kolorach miasta ukazanego przez  Szczepana Brozycha, twórcy nierozerwalnie związanego z Grodziskiem. Jego sztuka jest świadectwem przemian miasta na przestrzeni lat. Przybliża architekturę miasta, którego już nie ma. Uczy patrzenia, umiejętności dziś, w dobie pośpiechu i natłoku bodźców, zapomnianej. Pokazuje, że każda brama, budynek, ulica jest wyjątkowa i warta naszej uwagi. Zapraszamy!

11.00-12.30
Mali Wielcy Tektonicy- architektura dla najmłodszych- zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy         tel. 501 310 115 albo radogoszcz@centrumkultury.eu)

Jeżeli masz od 6 do 10 lat, jesteś małym konstruktorem, którego ciekawi świat dołącz do naszej grupy budowlanej. Rozpoczynamy zajęcia Mali Wielcy Tektonicy, na których poprzez zabawę zapoznamy się z historią architektury i jej elementami w krajobrazie Grodziska. Na pierwszych zajęciach wzniesiemy słowiański gród. Wspólnie poznamy życie i zajęcia mieszkańców naszej ziemi sprzed 1000 lat. Czekamy na Ciebie!

14.30 – uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem władz miejskich

14.30-16.30
W żołnierskim obozie króla Jana- żywa lekcja historii: opowieść połączona z pokazem broni i strojów z XVII w.

Podczas prezentacji Radogoszczy świętujemy zwycięską bitwę wojsk Jana Sobieskiego nad Turkami, która odbyła się z 11.11.1673 roku  pod Chocimiem. Dzięki zaproszonym gościom z Ligii Baronów dowiemy się, jak odziały Sobieskiego pokonały 35 tysięcy żołnierzy osmańskich. Rekonstruktorzy historyczni w strojach muszkietera, husarza i rotmistrza jazdy polskiej zapoznają nas z losem siedemnastowiecznego żołdaka.
Zaprezentują elementy zbroi husarskiej, szable, koncerze,  pałasze, muszkiety, pistolety, ładownice, berdysze, łuki tureckie i strzały świszczące oraz “sepcik podręczny szlachcica polskiego”, zawierający utensylia, oraz ulubione przedmioty codziennego użytku z XVII w. Przyjdź i poznaj historyczne fakty, z których możesz być dumny! Obejrzyj z bliska prezentowane przedmioty. Dotknij i wypróbuj czym posługiwali się żołnierze Sobieskiego. Weź udział w pokazie wystrzałów z moździerza i muszkietu. Zapraszamy!

18.00-19.00
Dyktator- spektakl plenerowy Walny-Teatr

Wieczorem zapraszamy do obejrzenia widowiska Dyktator. Jego autorem jest Adam Walny, jeden z najbardziej uznanych twórców teatru lalkowego w Polsce. Za pomocą machin teatralnych pyta o źródła i konsekwencje różnych dyktatów, które jak często bywa zaczynają się już w domach, a kończą na placach spływających krwią. Ten oryginalnym lalkarz solista jest równocześnie scenarzystą, konstruktorem i budowniczym lalek, a także wykonawcą przedstawień. Spektakle Walny- Teatr były prezentowane i nagradzane na najważniejszych festiwalach sztuki lalkarskiej w Polsce i za granicą.
Warto obejrzeć! Zapraszamy!

Szczegóły

Date:
11 listopada 2012
Czas:
12:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl