Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Przypuszczam, że wątpię – Goście Pana Łazuki”

6 grudnia 2013 | 01:00 - 7 grudnia 2013 | 00:59

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzem Bohdanem Łazuką!
6 grudnia, godzina 19:30 – “Przypuszczam, że wątpię – Goście Pana Łazuki”.

 

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/listopad/lazuka.JPG

Wystąpią: Bohdan Łazuka, Hanna Banaszak, Jacek Fedorowicz, duet taneczny “Soho” – Olga Łazuka i Sebastian Obirek, zespół instrumentalny Czesława Majewskiego w składzie: Czesław Majewski-fortepian, Ada

m Cegielski-kontrabas, Czesław Bartkowski-perkusja.

Mamy naprawdę ważny powód, by przypomnieć dziś sylwetkę Bohdana Łazuki. Gwiazdor obchodzi w tym roku 75 urodziny. Wybitny aktor teatralny i filmowy popularność zdobył już w latach 60. W dniu jubileuszu przypomnimy najważniejsze osiągnięcia wielkiego artysty.

Bohdan Łazuka to klasa sama w sobie. Nie sposób zapomnieć jego komediowych ról w filmach oraz kabaretach popularnych w czasach PRL. Zdobył sławę również jako piosenkarz, wykonawca takich hitów jak Bo to się zwykle tak zaczyna, Dzisiaj, jutro, zawsze czy Bohdan, trzymaj się.

Artysta urodził się 31 października 1938 roku w Lublinie. W 1961 roku ukończył PWST w Warszawie. Związał się ze sceną kabaretową. Występował m.in w Kabarecie Starszych Panówi Kabarecie Olgi Lipińskiej.

Jest osobowością telewizyjną i radiową. Grywał również rolę, głównie komediowe, w wielu warszawskich teatrach.
Widzowie doskonale pamiętają również fantastyczne kreacje Bohdana Łazuki w filmie. Nigdy nie były to pierwszoplanowe postaci, jednak dzięki jego niesamowitemu poczuciu humoru stawały się wisienką na torcie. Role siebie samego w filmie Nie lubię poniedziałku, inżyniera Rawicza w Poszukiwany, poszukiwana, śpiewaka w Karierze Nikodema Dyzmy czy szefa mafii w Chłopaki nie płaczą to jedne z najciekawszych, a z pewnością najbardziej humorystycznych postaci drugoplanowych w polskim kinie. Znany jest również z epizodów w wielu popularnych serialach.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że ten znakomity aktor, piosenkarz i showman jest obecnie mieszkańcem gminy Grodzisk Mazowiecki.

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzem i Jego Gośćmi.

Bilety w cenie: 30 zł

zarezerwuj bilet

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Szczegóły

Początek
6 grudnia 2013 | 01:00
Koniec:
7 grudnia 2013 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl