Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Aleksandra Dembskiego – “Kocham Cię Jak Irlandię”

6 listopada 2013 | 21:00

Serdecznie zaraszamy 06.11.2103 o godz.20.00 do sali widowiskowej na bezpłatny przedpremierowy pokaz najnowszego filmu w reżyserii Aleksandra Dembskiego – “Kocham Cię Jak Irlandię”

Film opowiada o dwójce przyjaciół – Krzysztofie i Adamie, którzy odnajdują się po latach i postanawiają zrealizować marzenie Adama o zostaniu piosenkarzem i zaistnieniu na dużej scenie. Krzysztof Urtate ma doświadczenie jako menadżer różnych kapel oraz realizator wielu imprez a Adam Hendzel jest gwiazdą portalu dla muzyków amatorów.    Na tym portalu Adam umieścił ponad 450 swoich wykonań różnych przebojów.
Mimo umiarkowanych możliwości przyjaciele postanawiają poświęcić wszystko dla osiągnięcia sukcesu.
Całość jest przełomem w dziedzinie realizacji filmów dokumentalnych ponieważ jest to  pierwsza komedia dokumentalna.
Jest ona utrzymana na granicy absurdu znanego z “Rejsu” i czeskiej komedii “Trup W Każdej Szafie”.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/pazdziernik/1 Ekipa Filmu Kocham Cie jak Irlandie.JPG
Większość zdjęć do filmu powstała w Grodzisku Mazowieckim, który mimo woli stał się także jednym z bohaterów całej opowieści. Dla mieszkańców Ziemi Grodziskiej obejrzenie dokumentu będzie ciekawym przeżyciem gdyż będą mogli zobaczyć swoich znajomych, kolegów i przyjaciół oraz miejsca, które odwiedzają chodząc po ulicach i korzystając z oferty Centrum Kultury. W filmie przedstawione jest Radio Bogoria i Urząd Miejski oraz siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej.
Bohaterowie spacerują po dworcu kolejowym i Parku Skarbka oraz najważniejszej przestrzeni publicznej jaką jest grodziski deptak.
Oprócz dwójki bohaterów, w filmie zobaczymy gwiazdy srebrnego ekranu – Bohdana Łazukę i Marka Sierockiego, znane postaci radiowe – Rafała Bryndala i Marka Wiernika, artystów popularnych ze sceny muzycznej – zespół Kobranocka w składzie Andrzej “Kobra” Kraiński, Jacek “Szybki Kazik” Bryndal, Piotr “Vysol” Wysocki, Jacek Moczadło, a także Andrzeja Emola Kowalczyka i Elżbietę Kołodziej oraz mieszkańców Grodziska Mazowieckiego.
 

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem, bohaterami filmu i kierownikiem redakcji filmów dokumentalnych TVP 1 Panem Andrzejem Fidykiem. Będzie też można nabyć płyty CD zespołu Kobranocka, które liderzy zespołu podpiszą na miejscu w Centrum Kultury.

Ekipa filmowa:
Scenariusz i reżyseria: Aleksander Dembski
Zdjęcia: Paweł Dyllus
Kierownik produkcji: Jacek Dąbrowski – Udziela
Montaż: Jan Mikołaj Mironowicz
Dźwięk: Grzegorz Różycki
Asystent kamery: Maciek Watała
Kostiumy, make-up: Ania Dowhań
Producent wykonawczy: Natalia Bartkowicz – Koszałka, Darklight Film Studio
Produkcja: TVP 1

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/pazdziernik/TVP1.jpg

Wstęp wolny

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Szczegóły

Date:
6 listopada 2013
Czas:
21:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl