Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Projekt Bolewski|Tubis – koncert

3 kwietnia 2019 | 02:00 - 4 kwietnia 2019 | 01:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Luty/lunatyk.jpg

Serdecznie zapraszamy w środę 03.04 o godz.19.30 do Mediateki na koncert promujący płytę “Lunatyk” duetu Bolewski/Tubis

Projekt Bolewski|Tubis jest przecięciem artystycznych dróg Radka Bolewskiego – perkusisty, kompozytora muzyki teatralnej znanego z zespołów takich jak L.Stadt, Fonovel oraz Macieja Tubisa – pianisty, kompozytora znanego głównie z autorskiego tria jazzowego Tubis Trio.

Mając różne doświadczenia byliśmy zaskoczeni, że połączenie naszych światów muzycznych zaowocowało projektem, w którym w pełni realizujemy nasze artystyczne dążenia: zamiłowanie do pisania piosenek oraz improwizację, w której jako jazzowi muzycy czujemy się doskonale i która daje nam wolność muzycznej wypowiedzi.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Luty/radek.jpegRadek Bolewski:
Ukończyłem Akademię Muzyczną w Łodzi i Katowicach. Obecnie jestem wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym i w Katedrze Jazzu. Współtworzyłem autorskie zespoły L.Stadt i Fonovel, z którymi nagrywałem płyty i koncertowałem m.in. na festiwalach takich jak: SXSW (Austin, USA), Culture Collide (Los Angeles, USA), Tallin Music Week (Tallin, Estonia), Toronto Indie Week (Toronto, Kanada), Popkomm (Berlin, Niemcy), Opener (Gdynia, Polska), Coke Live (Kraków, Polska). Jestem także autorem muzyki do spektakli teatralnych.

Maciej Tubis: https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Luty/maciek.jpeg
W 2007 roku ukończyłem z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów Łodzi, gdzie od 2008 roku jestem wykładowcą fortepianu jazzowego oraz harmonii jazzowej w Katedrze Jazzu. Najważniejsze osiągnięcia: wyróżnienie przez Stuarta Nicholsona dla brytyjskiego magazynu Jazzwise oraz nowojorskiego Village Voice za płytę Live In Luxembourg. W 2017 roku wydałem płytę studyjną z moim autorskim zespołem Tubis Trio – The Truth w prestiżowej holenderskiej wytwórnii Challenge Records International.

Marek Niedźwiecki (Trójka) o płycie: “Świetna… słuchać koniecznie”
 Jędrzej Janicki (JazzPRESS 06/2018): “W muzyce duetu Bolewski i Tubis jest coś głębszego, coś powodującego, że nie da się przejść wobec niego obojętnym. Wrażliwość w operowaniu dźwiękiem i słowem, w bardzo nowoczesnej oprawie, powoduje, że Lunatyk to jedna z najciekawszych płyt, jakie pojawiły się na polskiej scenie muzycznej w ostatnich latach.”
 Paweł Gzyl (Dziennik Polski): “Są tu momenty zadumy, są też bardziej energetyczne partie. Słucha się tego zadziwiająco dobrze, co świadczy, że Radek i Maciej znaleźli odświeżający pomysł na formułę piosenki”
 Jędrzej Słodkowski (Gazeta Wyborcza):“Bolewski jak zawsze imponująco godzi bębnienie ze śpiewaniem, Tubis wykonuje za klawiaturami – tradycyjnymi oraz syntezatorami – akrobacje (…), no ale wiadomo nie od dziś, że panowie mają rękę do pisania wpadających w ucho kompozycji”

Bilety w cenie: 25 zł

KUP/REZERWUJ BILET

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W MEDIATECE UL. 3 MAJA 57, GRODZISK MAZ.

MIEJSCA NA WIDOWNI SĄ NIENUMEROWANE

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
3 kwietnia 2019 | 02:00
Koniec:
4 kwietnia 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl