Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Polskie klimaty. Wystawa malarstwa Agnieszki Słodkowskiej

14 kwietnia 2023 | 18:30 - 19:30

Serdecznie zapraszamy na kolejną wystawę w Mediatece “Polskie klimaty. Wystawa malarstwa pejzażowego Agnieszki Słodkowskiej”.

Wystawa trwa od 4.04.2023 do 28.04.2023 r.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 14 kwietnia o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Autorka obrazów, Agnieszka Słodkowska o swoim malarstwie mówi tak: Można powiedzieć, że moje obrazy są „oldskulowe”. Osoby interesujące się sztuką doceniają moje umiejętności malarskie i porównują moje prace do obrazów mistrzów epok minionych, kojarzących się z klasyką, dobrym gustem, harmonią, spokojem.
Przychodzi w życiu taki moment, że zaczynamy tęsknić do miejsc, które kojarzą się nam z dzieciństwem, młodością, nawet konkretnym wydarzeniem. Moje pejzaże, śmiem twierdzić, są naprawdę dobre, bo maluję je sercem. Te wszystkie przeniesione na płótna miejsca nie są mi obojętne. Myślę, że odbiorcy to czują. Widzą, że ten konkretny pejzaż coś dla mnie znaczył, że został przeze mnie „przetrawiony”, emocjonalnie potraktowany. Lubię obserwować zmieniającą się pogodę i malować różne jej stany, jak również różne pory roku i pory dnia – to nasyca obraz dodatkowymi smaczkami wizualnymi.

Agnieszka Słodkowska ur. w 1973 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszka i tworzy w Warszawie.
Absolwentka Liceum Plastycznego w Kielcach, specjalizacja snycerstwo artystyczne. W latach 1996-2001 studiowała na Wydziale Artystycznym w Częstochowie (dziś Akademia im. J. Długosza). Dyplom z rysunku obroniła z wyróżnieniem w pracowni profesora Jerzego Filipa Sztuki.
Brała udział w ok. 100 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Tajwan, Hiszpania, Ukraina, Francja, Japonia, Słowacja). Na swoim koncie ma 31 wystaw indywidualnych w Polsce. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, Holandii, Belgii, Francji, Szwajcarii, Słowacji i Norwegii.
Tematami jej obrazów są pejzaż, pejzaż miejski, portret, sceny rodzajowe, martwa natura, malarstwo religijne. Do najbardziej znanych cykli malarskich autorki należą „Polskie klimaty”, „Francuski temat” i „Japanorama”.
W 2021 roku zakończyła pracę nad serią 16 obrazów olejnych dla Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie („7 radości i 7 smutków św. Józefa” oraz „Trzy Serca” i „Pocałunek św. Józefa”). W marcu 2022 obrazy zostały zainstalowane w bocznych ścianach prezbiterium tegoż sanktuarium.
Uczestniczka wielu międzynarodowych plenerów artystycznych i sympozjów w Polsce, na Ukrainie, we Francji i na Słowacji.
W listopadzie 2022 ukazał się artykuł o jej malarstwie w amerykańskim czasopiśmie „St Austin Review”.
Autorska galeria malarstwa znajduje się na stronie www.slodkowska.pl

Szczegóły

Date:
14 kwietnia 2023
Czas:
18:30 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/polskie-klimaty-wystawa-malarstwa-agnieszki-slodkowskiej/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl