Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Polskie drogi do wolności. Znani i nieznani bohaterowie powiatu grodziskiego”

26 sierpnia 2020 | 17:00

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja zaprasza na panel dyskusyjny poświęcony projektowi „Polskie drogi do wolności. Znani i nieznani bohaterowie powiatu grodziskiego”. Podczas spotkania opowiemy o projekcie, który ma na celu przywracanie pamięci oraz uświadomienie mieszkańców Grodziska Mazowieckiego na temat historycznych postaci z naszego powiatu, które brały udział w wojnie polsko-bolszewickiej.
Opowiemy również o planowanych działaniach związanych z projektem oraz co stworzymy dzięki wsparciu Biura Programu Niepodległa po jego zakończeniu.
W ramach obchodów stulecia Cudu nad Wisłą porozmawiamy również z Łukaszem Nowackim i Januszem Sobierajem, lokalnymi ekspertami historycznymi, którzy opowiedzą o wojnie polsko-bolszewickiej i bitwie warszawskiej w ujęciu ogólnopolskim i lokalnym.

Z powodu panującej epidemii SARS CoV-2 spotkanie w Bibliotece odbędzie się na świeżym powietrzu w Parku Skarbków. W przypadku niepogody spotkanie zostanie przeniesione do Pawilonu Kultury – już bez udziału publiczności. Panel dyskusyjny będzie można jednak śledzić online dzięki transmisji na żywo na naszym fanpage’u.

O formie wydarzenia będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do udziału w spotkaniu, szczególnie w maseczkach!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja. Partnerami projektu są Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim oraz Hufiec ZHP Grodzisk Mazowiecki im. Leonida Teligi.

Szczegóły

Date:
26 sierpnia 2020
Czas:
17:00
:
,

Miejsce

Park Skarbków
support: estinet.pl