Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Pokaz specjalny filmu “Róża” i spotkanie z Marcinem Dorocińskim

2 kwietnia 2012 | 20:00

Serdecznie zapraszamy 2 kwietnia w poniedziałek o godz. 18:00 na pokaz filmu Róża. Po pokazie filmowym odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli Marcinen Dorocińskim

 https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Kino/2012/Marcin Dorocinski.jpg
  Marcin Dorociński – pełen młodzieńczego i romantycznego uroku aktor polskiej sceny i ekranu, urodził się 22 czerwca 1973 roku w Milanówku.
 Studia w Akademii Teatralnej ukończył w 1997 roku i w tym samym roku otrzymał także nagrodę na XV festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Kreona w Antygonie a także został aktorem Teatru Dramatycznego, gdzie do dziś możemy go oglądać.W 2005 roku za rolę Despera w PitBullu otrzymał nagrodę aktorską na Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie, a także nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.
W 2006 roku Aktorowi wręczony został List gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 2007 rok przyniósł mu nagrodę gdańskiego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za rolę Fabia w Ogrodzie Luizy. Za film Boisko bezdomnych aktor został nominowany w kategorii najlepsza główna rola męska (Polska Nagroda Filmowa ORŁY 2009). Szerokiej publiczności znany jest z roli Bartka w filmie Rozmowy nocą (2008, reż. Maciej Żak). Popularność przyniosła mu również rola Kostka w filmie Idealny facet dla mojej dziewczyny (2009, reż. Tomasz Konecki). Ostatnio możemy oglądać go również w komedii romantycznej pt. Miłość na wybiegu (2009, reż. Krzysztof Lang), gdzie stworzył postać cynicznego fotografa Kacpra.Od września 2011 roku w zespole Teatru Ateneum w Warszawie
   

Róża https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Kino/2012/Roza kadr1.jpg
reżyseria:Wojciech Smarzowski
obsada:Marcin Dorociński, Agata Kulesza , Kinga Preis, Jacek Braciak, Marian Dziędziel
 Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Kino/2012/Roza kadr2.jpgTadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej – przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności… Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość… niemożliwa?

Zwiastun filmu “Róża” w reż. Wojciecha Smarzowskiego

zobacz repertuar

Szczegóły

Date:
2 kwietnia 2012
Czas:
20:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl