Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

“Podróże ze Śląskiem” koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

17 marca 2024 | 18:00 - 19:30

Bardzo serdecznie zapraszamy w niedzielę 17 marca o godz. 18.00 do Hali sportowej CAiIS w Grodzisku Mazowieckim na koncert p.t. “Podróże ze Śląskiem” z  udziałem chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Koncert ten to obszerna prezentacja muzyczna, wokalna i taneczna utworów charakterystycznych dla kręgu państw i narodów Unii Europejskiej, w zestawieniu z polskimi tańcami narodowymi: polonezem, mazurem, kujawiakiem, oberkiem i krakowiakiem. W całości program jest barwną opowieścią o kulturowej tożsamości i różnorodności narodów europejskich.

Wśród repertuaru wokalnego znalazły się europejskie pieśni ludowe w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny: grecka „Athina”, „Greensleeves” – irlandzka, popularna piosenka ludowa czy słowacka „Tańcuj, tańcuj”. Zabrzmi także „La Montanara” – reprezentująca włoską kulturę ludową, w opracowaniu muzycznym Ireneusza Łojewskiego oraz jedna z najpopularniejszych pieśni neapolitańskich Eduardo di Capua „O sole mio”, w porywającym wykonaniu tenorów Zespołu „Śląsk”.

Klimat paryskich uliczek przywoła kompozycja Jose Padilla „Ca c’est Paris”, w opracowaniu muzycznym Krzysztofa Dziewięckiego, a do Niemiec przeniesie słuchaczy piosenka „Heidenröslein” Franza Schuberta, w opracowaniu Stanisława Hadyny. W programie także porywające, europejskie tańce w choreografii Juraja Kubanki: grecka „Zorba”, tańce słowackie, węgierskie i romskie – nowość w programie „Podróże ze Śląskiem”, a także tańce irlandzkie w choreografii Renaty Łabędź, polskie tańce narodowe: kujawiak, oberek i krakowiak w choreografii Elwiry Kamińskiej oraz polonez i mazur w choreografii Władysława Stefanika.

 Program gwarantuje widzom niezapomniane wrażenia artystyczne i najpiękniejszą lekcję europejskiej kultury w profesjonalnym wykonaniu chóru, baletu i orkiestry Zespołu „Śląsk”.

Zapraszamy w podróż po Europie w rytm porywającej muzyki i europejskich przebojów.

 

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W HALI CAIIS W GRODZISKU MAZOWIECKIM UL. SPORTOWA 29

WIDZÓW ZAPRASZAMY DO HALI OD G. 17.00

MIEJSCA SĄ NIENUMEROWANE

BILETY:

bilet ulgowy – 10 zł dla posiadaczy karty mieszkańca (bilety ulgowe do kupienia tylko w kasach kina Centrum Kultury w grodzisku ul. Spółdzielcza 9)

bilet normalny – 30 zł ( do kupienia w kasach kina lub na https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/554309/ref/b24_gok/lang  )

 

Szczegóły

Date:
17 marca 2024
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl