Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Plenerowa Gra Historyczna

22 czerwca 2017 | 02:00 - 23 czerwca 2017 | 01:59

Rok 2017 decyzją Sejmu RP jest rokiem T. Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Aby skutecznie popularyzować tematykę związaną z wybitnymi postaciami historycznymi przygotowaliśmy specjalny program edukacyjny poświęcony Józefowi Piłsudskiemu. Pragniemy pokazać postać Marszałka jako człowieka– dorastającego w patriotycznym domu, kształcącego się w szkole pod zaborami, wydawcę i propagatora idei równości i sprawiedliwości, wreszcie żołnierza, wodza i polityka, przedstawiciela pokolenia urodzonego pod zaborami, a potem żyjącego już w wolnej Polsce. 
Przygotowana gra składa się z kilku punktów obsługiwanych przez rekonstruktorów historycznych, w których czekają na uczestników gry zadania do wykonania (quizy wiedzowe, zadania sprawnościowe, zagadki, konkursy zręcznościowe). Gra jest zespołowa, każdy zespół wypełnia kartę pobraną w punkcie startowym. Grupy (zespoły), które zrealizują wszystkie zadania i osiągną najlepszy czas otrzymają upominki (trzy pierwsze miejsca). Nagrodą dla wszystkich uczestników jest wiedza, znakomita zabawa  i miło spędzony czas. Udział w grze jest bezpłatny. 
Do gry zapraszamy wszystkich, szczególnie uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych. 
Uprzejmie prosimy o zgłaszanie grup szkolnych telefonicznie tel. 22 755 51 45 od środy 14.06 do środy 21.06. Grupy wypuszczane będą do gry co 10 minut, o rezerwacji odpowiedniej godziny decyduje kolejność zapisów telefonicznych. 
Czekamy na Was w Parku Skarbków w Grodzisku Maz. w czwartek 22 czerwca.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Czerwiec/gra historyczna.jpg

Szczegóły

Początek
22 czerwca 2017 | 02:00
Koniec:
23 czerwca 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl