Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Plastik będzie nowym złotem – wystawa

8 lipca 2022

Od piątku 8 lipca zapraszamy Państwa do oglądania nowej wystawy w foyer kina Centrum Kultury

Prezentowana Państwu seria plakatów jest wizualną opowieścią na temat wartości materiału jakim jest plastik. Dzisiaj powszechny i tani, masowo produkowany, w przyszłości może stać się, a wręcz powinien, materiałem szanowanym ze względu na swoją wartość i właściwości. Ropa z której pozyskiwany jest  plastik, kiedyś się skończy. Dzisiejsze góry plastikowych śmieci, będą jak kopalnie złota. Projekt jest prowokacją poprzez zaskakujący kontrast wykorzystując plastikowe, często jednorazowe obiekty ułatwiające nam codzienne życie, nobilitując je poprzez nadając im formy złotych odlewów. Ten prosty wizualny zabieg ma sprowokować widza do zastanowienia się nad swoimi zachowaniami konsumpcyjnymi, realną i przyszłą wartością tworzyw sztucznych.

Seria plakatów autorstwa Daniela Suchockiego została wybrana spośród tysięcy prac, które wpłynęły na konkurs Guiltless Plastic organizowana od lat przez znana galerię Rossana Orlandi i prezentowana na wystawie w Muzeum Leonarda Da Vinci w Mediolanie w ramach Milan Design Week 2021. Plakaty zostały wyróżnione na tej wystawie. W marcu 2022 były prezentowane na wystawie w Muzeum Narodowym w Doha .

Na wystawę w Katarze zrealizowany został krótki film video,  w którym autorem zdjęć i montażu był  Marceli Kuran.

Kuratorem Grodziskiej  odsłony wystawy jest  Krzysztof Wasilewski

Jeżeli zainteresowani są zakupem prac to drukowane są one na papierze satynowym 220g w jakości HQ , dostępne są w limitowanej wersji 100 sztuk dla każdego z formatów. Każdy plakat opatrzony jest indywidualnym numerem i podpisem autora. format B1 100×70 cm  cena 200 pln, B2 70×50 cm cena 150 pln. kontakt do autora:  tel. 796 014 630 email  dansuch@o2.pl

Szczegóły

Date:
8 lipca 2022
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl