Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Piknik historyczny

23 lipca 2022 | 12:00 - 18:00

Zapraszamy w sobotę 23 lipca od g. 12.00 do Parku Skarbków na Piknik Historyczny – Jak Grodzisk miastem został

w programie: musztra, rekonstrukcje historyczne, pokazy hippiczne, stoiska rzemieślnicze a o g. 17.00 koncert zespołu Żmij

Żmij to pięcioosobowy zespół muzyczny, wykonujący własne interpretacje muzyki tradycyjnej oraz autorskie utwory inspirowane klimatem słowiańskim. Żmij czyli wężokształtny stwór doskonale oddaje ducha magii, jaką starają się wykreować podczas koncertów.
Grupę tworzą pasjonaci dawnych wierzeń i rodzimej mitologii, którzy postanowili przemieszać ludowe teksty i melodie z autorskimi. Pełne są one zarówno upiorów, mar i mrożących krew w żyłach obrazów, ale także i poruszających historii o niespełnionej miłości.

W ramach Pikniku Historycznego  w g. 12.00-17.00 odbędą się niezwykłe warsztaty!
Od zarania dziejów ludzie dbali o urodę pielęgnując ją i przeciwdziałając oznakom jej starzenia. Wykorzystywali w tym celu rośliny jak i produkty pochodzenia zwierzęcego. Zioła, płatki kwiatów, olejki eteryczne, mleko, miód to podstawa pierwszych kosmetyków.
Jakie produkty, zabiegi wykorzystywano dawniej do pielęgnacji ciała, cery, włosów?
Jak robiono makijaż?
Czy destylacja wód kwiatowych to czarna magia?
Czy stare receptury wykorzystuje się i dziś?
Na te inne pytania znajdziecie odpowiedź na naszych warsztatach gdzie wspólnie przygotujemy kosmetyki do twarzy, ciała i włosów. Użyjemy w tym celu ziół, lanoliny, jaj, wosku pszczelego, mleka, octów ziołowych, tłuszczy roślinnych i zwierzęcych i wielu innych.
Powstaną również wody kwiatowe czyli hydrolaty ze świeżych kwiatów Zapraszamy do wspólnej zabawy zaprasza Ola i Dominika.
 
Zapraszamy!

Szczegóły

Date:
23 lipca 2022
Czas:
12:00 - 18:00
:
, , , , ,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl