Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

operetkowy koncert plenerowy

5 sierpnia 2012 | 18:00

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert plenerowy w Parku Skarbków tym razem w niedzielę 5.08.2012 o godz.16.00 koncert operetkowy p.t.   „Miłość, kobiety i śpiew…” 
            w wykonaniu  TRIO wokalno – instrumentalnego
 
                                            w składzie:  Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, narracja
                                       Katarzyna Kalisz –  śpiew (sopran)
                                        Piotr Kędziorek – śpiew (baryton)

       W bajeczny i roztańczony świat operetki zabiorą zgromadzoną publiczność dwie urocze damy w towarzystwie zachwycającego mężczyzny, którzy śpiewem i grą na fortepianie przypomną rozkołysane walce, dziarskie czardasze i pełne liryzmu arie oraz duety miłosne. Będą to chwile pełne magii i blasku, które na długo pozostaną w pamięci słuchaczy i pozwolą wrócić do domu tanecznym krokiem.          W programie m.in. niezapomniane i popularne:    „Przetańczyć całą noc”,  „Kto me usta całuje ten śni”,
      „Gdy cygańska piosnka płacze”,  „Bo w Barcelonie”, „Usta milczą dusza śpiewa”

Artyści  indywidualnie w swoim dorobku artystycznym posiadają wiele odbytych koncertów w kraju i za granicą. Są laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertują solo, w zespołach kameralnych, jak również z orkiestrami symfonicznymi (filharmonie, teatry muzyczne itp.). Wspólnie koncertują od 2010 roku.

      Gabriela Machowska-Kopietz – pianistka i pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Czerwiec/fortepian.jpgklasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła roczne studia w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, a ponadto pobierała lekcje mistrzowskie u m.in. E. Tarnawskiej, A. Jasińskiego, E. Moguilevsky’ego, O. Roumchevitch. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet.

       Katarzyna Kalisz – organistka, dyrygent i śpiewaczka (sopran). Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności prowadzenie zespołów muzycznych oraz gra na organach. Śpiewu solowego uczy się pod kierunkiem prof. Izabeli Kłosińskiej. Dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów RP oraz stypendystka Ministra Kultury RP. Jako solistka i kameralistka współpracuje z wieloma ośrodkami w kraju i za granica. Dokonała nagrań radiowych i płytowych. Aktualnie jest artystką chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie występuje również jako solistka.

       Piotr Kędziorek – muzyk, śpiewak (baryton). Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Knetiga. Uczestniczył ponadto w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Annę Radziejewską i Michała Gogolewskiego. Jest m.in. zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej. Koncertował m.in. w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego i w Teatrze na Woli. Aktualnie współpracuje na stałe z orkiestrą Collegium Musicum „Bednarska” w Warszawie.
  

Szczegóły

Date:
5 sierpnia 2012
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl