Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“OLD BREAKOUT – Tribute to Nalepa”

19 września 2022 | 19:30 - 21:00

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim i Agencja Koncertowa Polska Scena Muzyczna, zapraszają 19.09.2022 o godz.19.30 na koncert:

“OLD BREAKOUT – Tribute to Nalepa” – muzycy legendarnego Breakoutu w hołdzie Tadeuszowi Nalepie, upamiętniającym 15 rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa.

 

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT – założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album “Blues Breakout”, nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa – śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Jerzy Goleniewski – gitara basowa, Józef Hajdasz – perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.

Następnie Trzciński  nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: “Mira”, “Karate” i “Ogień” aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia polski koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu “Lep na Bluesa”, dawni przyjaciele Nalepy postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory jeżdżą z koncertami po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii czy Niemczech.

W 2018 roku nagrywają także płytę “Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska”. W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat ’70 i ’80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną. Płyta dostępna jest do nabycia po koncertach a muzycy z przyjemnością składają na niej swoje autografy.

Dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego OLD BREAKOUT wirtuozersko wykona największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.

W składzie:

Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) – harmonijka ustna

Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) – gitara basowa

Marcin KOŁDRA – wokal, gitara,

Sławek BURAKOWSKI – gitara,

Łukasz BILIŃSKI – perkusja.

 

Bilety w cenie:

rzędy od I do X – 70 zł, pozostałe 60 zł

KASY tel. 22 734 79 00, kino@centrumkultury.eu

KUP BILET

Szczegóły

Date:
19 września 2022
Czas:
19:30 - 21:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl