Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Ojciec – oscarowy Anthony Hopkins

11 czerwca 2021 | 08:00 - 17:00

Ojciec

NA NASZYM EKRANIE OD 11.06.2021

Produkcja
Wielka Brytania
Reżyseria
Florian Zeller
Gatunek
Obsada
Anthony Hopkins, Olivia Colman, Mark Gatiss, Imogen Poots
Długość
97 min

“Ojciec” otrzymał 6 nominacji do Oscara® (nagrodzony statuetką za najlepszy adaptowany scenariusz dla Floriana Zellera i Christophera Hamptona oraz dla najlepszego aktora sir Anthony’ego Hopkinsa). Film wcześniej został uhonorowany 2 nagrodami BAFTA. Nagrodę brytyjskiej akademii filmowej otrzymał sir Anthony Hopkins za najlepszą rolę pierwszoplanową oraz Florian Zeller i Christopher Hampton w kategorii: najlepszy scenariusz adaptowany.

Scenariusz filmu „Ojciec” został napisany przez Christophera Hamptona na podstawie sztuki Floriana Zellera, jednego z najbardziej znanych dramatopisarzy. Zeller jest też reżyserem filmu i jest to jego debiut.

Film był pokazany na festiwalu w Sundance i od razu zyskał wielkie uznanie krytyków i publiczności. To przejmujący obraz o przemijaniu i miłości.

Laureatka Oscara®, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins, laureat Oscara®). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie.

Film wspaniale pokazuje relacje ojca i córki, jest pełen refleksji nad kruchością ludzkiego życia .

 

Szczegóły

Date:
11 czerwca 2021
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl