Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Od 11.11 w Kinie Wolność nagradzany “Lombard”

11 listopada 2022

Od 11 listopada w  Kinie Wolność nagrodzony Grand Prix na 19. festiwalu Millenium Docs Against Gravity film “Lombard” w reżyserii  Łukasza Kowalskiego.

Dokument został doceniony również na festiwalu Camerimage oraz zyskał nominację do nagrody Młodzi i Film oraz Nagroda Smakjam Za Najlepszą Produkcję W Konkursie Polskim; Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni; Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego

Poruszająca, pełna szalonego humoru opowieść o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym.

Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy „polskiego Detroit” znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Upadającemu biznesowi nie pomagają ani szalone, marketingowe pomysły Wieśka, ani tym bardziej czułe serce Joli, która klientów wspiera nie tylko dobrym słowem, ale i gorącą zupą czy ciepłym kożuchem. Choć lombard przynosi straty, to staje się ważnym centrum życia lokalnej społeczności. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi bankructwa, a związek Joli i Wieśka zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości.

REPERTUAR

KUP BILET

 

Szczegóły

Date:
11 listopada 2022
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl