Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Obsypana licznymi nagrodami “Chiara” w Kinie Wolność

1 lipca 2022

Zapraszamy od piątku 1 lipca do Kina Wolność na film “Chiara”, wyróżniony licznymi nagrodami, w tym nagrodą główną sekcji “Director’s Fortnight” na festiwalu w Cannes w zeszłym roku.

“Chiara” – włoski dramat Jonasa Carpignano stanowi trzecią część jego trylogii kalabryjskiej, po filmach “Mediterranea” i “Ciambra”.

Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara ku uciesze zgromadzonych gości brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy.

Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie.

Jonas Carpignano w “Chiarze” kontynuuje swój reżyserski styl zawieszony między dokumentem a fikcją. Realizm opowieści osadzonej w splątanej z mafią społeczności podkreślają zdjęcia Tima Curtina i muzyka skomponowana przez cenionego reżysera Benha Zeitlina.

REPERTUAR

BILETY

 

Szczegóły

Date:
1 lipca 2022
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl