Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Obrazy z Conrada w ramach roku Josepha Conrada

4 września 2017 | 02:00 - 5 września 2017 | 01:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Sierpien/d_01.08_fozc_ulotka-1.jpg

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 04.09.2017 o godz.19.30 na spotkanie z niezwykłyum projektem: Obrazy z Conrada

Festiwal Obrazy z Conrada to wyjątkowy projekt popularyzujący osobę i twórczość JosephaConrada Korzeniowskiego, łączący jego powieści z muzyką współczesną. Jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej w ramach obchodzonego obecnie Roku Josepha Conrada.

Na projekt składają się cztery kompozycje kameralne zamówione u Krzesimira Dębskiego, Jarosława Siwińskiego, Romualda Twardowskiego i Adriana Williamsa (Wielka Brytania).
Każdy z tych znakomitych kompozytorów odniesie się w swoim utworze do innej powieści patrona projektu. Fragmenty tych powieści będą czytane przez aktorów podczas koncertów.
Dzięki temu publiczność będzie mogła nie tylko poznać wybrane fragmenty prozy wielkiego pisarza, ale także prześledzić sposób, w jaki zainspirowały współcześnie żyjących kompozytorów. A przede wszystkim będzie mogła odczuć rozmaite aspekty pisarstwa J. Conrada, także te głęboko ukryte, dzięki muzyce, oddziałującej na inne obszary zmysłów
niż literatura.

Niezwykłe możliwości, jakie niesie ze sobą współczesny język muzyczny i talent zaproszonych do projektu twórców powodują, że “Obrazy z Conrada” to przedsięwzięcie niosące ze sobą wyjątkowo silny potencjał artystyczny, emocjonalny i poznawczy.

 

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Sierpien/d_01.08_fozc_ulotka-2.jpg

Planowane są cztery koncerty prawykonań: w Warszawie (Wilanów), Grodzisku Mazowieckim, Lesznie i Opolu. Każdy poświęcony będzie innej powieści Conrada, z muzyką skomponowaną przez innego kompozytora, połączoną z czytaniem odpo

wiednich fragmentów prozy pisarza. Przed każdym koncertem odbędzie się spotkanie publiczności z autorem muzyki oraz zaproszonym do koncertu aktorem. Stworzy to dodatkową możliwość poznania zarówno różnych aspektów przedstawianej literatury, jak i twórczości kompozytorskiej.

Na finałowy, piąty koncert, złożą się wybrane fragmenty poprzednich czterech. Odbędzie się on 26 listopada 2017 r. w Warszawie, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
Projekt powstał w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Conrad 2017”, realizowanego przez Instytut Książki.

Bezpłatne wejściówki na 4 września do odbiory w kasach kina

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
4 września 2017 | 02:00
Koniec:
5 września 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl