Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Numer vol. 2

25 stycznia 2020 | 01:00 - 26 stycznia 2020 | 00:59

NUMER vol.2 – Spektakl który stworzyliśmy w 2016 w obecnym kształcie, zmieniony pod wpływem zarówno czasu i naszych doświadczeń jak też specyficznej przestrzeni w której gościmy – artystycznej poczekalni. To spektakl – eksperyment, tworzony na żywo przez ciąg decyzji, podejmowanych przez 3 strony:

1 – publiczności, która wybiera na bieżąco muzykę, podając numer utworu,

2 – choreografki, decydującego o czasie jego trwania,

3 – oraz grupę Kiosk Ruchu, która decyduje jakim rodzajem ruchu ją wypełni.

Artyści otrzymują zatem warunki w postaci dźwięku oraz czasu trwania i wspólnie decydują w jaki sposób użyją technik improwizacji ruchowej, by stworzyć poszczególne sceny oraz cały spektakl.

Czy w naszym życiu nie jest przypadkiem nieco podobnie?

Jakie skojarzenia przychodzą Ci widzu do głowy patrząc na ten ruch? Co porusza w Tobie ten utwór? Co widzisz na scenie? A co interpretujesz? Co czujesz?

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Kiosk Ruchu to międzypokoleniowy teatr ruchu. Działa przy CKiIO w Podkowie Leśnej od 2012.

Siłą zespołu jest otwartość na uczestników w każdym wieku, obecnie tworzą go osoby od 40 do 84 roku życia. Ma na swoim koncie sześć przedstawień: „Kto za kolejką tą stoi?” (2013) – spektakl plenerowy, prezentowany na peronie stacji Podkowa Leśna Główna oraz kolejne: „Domknięcie” (2013), „Zmiana” (2014), “Spotkanie” (2015), “Plac Zabaw” (2015), “Numer” (2016), “Taniec na kartki” (2016), “Dom w czterech aktach” (2017), “Przyjemość” (2018) oraz “Połączenia” (2019).

W pracy warsztatowej oraz twórczej „Kiosk Ruchu” czerpie z takich dziedzin jak taniec współczesny, teatr ruchu / tańca, techniki improwizacji i pracy z ciałem. Narzędziami są zarówno zadania i ćwiczenia fizyczne (każdy uczestnik realizuje polecenia w ramach własnych możliwości), ale również, a może przede wszystkim, prowadzona improwizacja ruchowa, zadania budzące kreatywność, siły twórcze, dające przestrzeń na wyrażenie za pomocą ruchu własnych przemyśleń, wrażeń, emocji, pomysłów.

„Wspólnie próbujemy różnych dróg tworzenia, stawiamy pytania, szukamy sposobów na wyrażenie naszych pomysłów, obrazów, uczuć. Naszym językiem jest ruch.”

Cały czas można dołączyć do zespołu! Nie wymagamy żadnych umiejętności tanecznych czy ruchowych, poczucia rytmu czy pełnej sprawności. To co jest konieczne by dołączyć do zespołu to odwaga w poszukiwaniu tego co nowe, potrzeba rozwoju i chęć tworzenia. To absolutnie wystarczy 🙂

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2020/Styczen/KIOSK RUCHU.png

Szczegóły

Początek
25 stycznia 2020 | 01:00
Koniec:
26 stycznia 2020 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl