Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Niedziela z Orkiestrą

9 września 2012 | 18:00

Serdecznie zapraszamy na kolejny niedzielny koncert plenerowy, który odbędzie się 09.09.2012 o godz.16.00 w Parku Skarbków tym razem w niedzielne popołudnie wystapi Zakładowa Orkiestra Dęta Gedeon Richter

Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych “Polfa” Sp. z o.o. powstała 1974 roku. Została utworzona z inicjatywy i przy osobistym zaangażowaniu ówczesnego dyrektora Zakładu mgr Stanisława Bieli. Dnia 24 sierpnia 1974 roku, na mocy Zarządzenia Dyrektora G.Z.F. “Polfa” Nr 80/74, określono jej ramy organizacyjne, wyposażenie w instrumenty muzyczne oraz tok szkoleń. Zakładowa Orkiestra Dęta nie powstałaby bez pomocy i wsparcia członków załogi Państwa- Jana Kustosza, Władysława Jamrozowicza, Wacława Karonia oraz Ewy Szostek. Dyrygentem Orkiestry był przez długie lata Leon Olszewski – doświadczony muzyk i kompozytor. Po nim na krótki czas batutę przejął Zdzisław Morawiecki, od 1992 roku zaś Zespół prowadzi Wacław Karoń.

Pierwszy oficjalny koncert odbył się 28 kwietnia 1975 roku, od tego czasu Orkiestra stanowi nieodłączny element https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Lipiec/orkiestra_01.jpgżycia kulturalnego miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki. Towarzyszy uroczystościom organizowanym dla pracowników naszego Zakładu, uświetnia uroczystości państwowe. Koncertuje nie tylko w obrębie miasta i Gminy Grodzisk Maz., ale również na terenie kraju i zagranicą. Obecnie orkiestra liczy 31 członków. Jej działalność muzyczna cieszy się szacunkiem i uznaniem.

Za całokształt pracy oraz swój niewątpliwy wkład w życie kulturalne regionu Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych “Polfa” Sp. z o.o. została nagrodzona w roku 1999 “Złotą Bogorią” nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta. 25 VIII 2004 roku członkowie Orkiestry zostali uhonorowani złotymi i srebrnymi odznaczeniami Państwowego Związku Chórów i Orkiestr.

Z dniem 12 listopada 2009r. GZF “Polfa” Sp. z o.o. zmieniła nazwę na GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o i od tego momentu orkiestra nosi nazwę Zakładowa Orkiestra Dęta Gedeon Richter.

Szczegóły

Date:
9 września 2012
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl