Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Natalia Sikora śpiewa Norwida

10 października 2016 | 02:00 - 11 października 2016 | 01:59

Serdecznie zapraszamy do sali widowiskowej w poniedziałek 10.10.2016 o godz.19.30 na spektakl “Natalia Sikora śpiewa Norwida”

Jeden z https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/lipiec/norwid.jpgnajoryginalniejszych głosów młodego pokolenia – Natalia Sikora prezentuje autorski projekt, oparty o poezję Cypriana Kamila Norwida. W jej wykonaniu Norwid jawi się jako duchowy patron poetów wyklętych, bitników, autorów mrocznej poezji muzycznej, której światowymi ikonami są dziś Tom Waits czy Nick Cave.

Wiersze Cypriana Kamila Norwida, wykorzystane w recitalu zostały wybrane w czasie nagrywania płyty “Absurdustra”. Pośród nowych aranżacji znajdują się kompozycje Czesława Niemena.

Ten spektakl to próba. “Próba Norwida”, zgodnie z podtytułem albumu muzycznego Sikory i Piotra Proniuka, który jest podstawą scenariusza spektaklu. Wokalistka rzuca się w głębiny poezji Norwida, odważnie odpierając zarzut o nieprzystępności utworów Wieszcza. Wykonywana na żywo muzyka pełna jest bluesowych anegdot. Wypełniony improwizacjami akompaniament improwizacji podąża żywo za słowami Norwida, we wspólnym wysiłku nazwania absurdu naszego istnienia.

Swoimi głębokimi, ekspresyjnymi aranżacjami Sikora i Proniuk wyraźnie https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/lipiec/natalia_sikora.jpgznaczą swoją obecność w linii repertuaru Teatru Polskiego, która skupiona jest na prezentacji arcydzieł polskiej poezji i dramatu XIX i XX wieku. To propozycja odnalezienia języka porozumienia przez poezję. Komunikowania się z ciemnym, głębokim, przeszywającym głosem, w którym lśnią wersy najpiękniejszych strof, jakie wyszły spod pióra Norwida.

Natalia Sikora (ur. 1986) Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktorka Teatru Polskiego. Laureatka licznych nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych oraz przeglądach piosenki aktorskiej. Wokalistka zespołu Mięśnie. Zwyciężczyni drugiej edycji programu “The Voice of Poland”.

Wstęp wolny!!! – bezpłatne numerowane wejściówki do odbioru w kasach kina

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
Nazwa projektu:
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie dla Mazowsza

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/lipiec/teatr.jpghttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/lipiec/kultura.jpg

Szczegóły

Początek
10 października 2016 | 02:00
Koniec:
11 października 2016 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl