Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Napoleon w Soplicowie czyli Piknik historyczny w Łąkach

11 września 2021 | 14:00 - 21:00

Po 2 letniej przerwie zapraszamy ponownie na VI RODZINNY PIKNIK HISTORYCZNY W ŁĄKACH !!!

W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w VI Rodzinnym Pikniku Historycznym, który odbędzie się 11.09 (sobota) w godz. 14.00-21.00 w Parku Ordona (Grodzisk Maz., ul. J. Ordona) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Zachęcam do zapoznania się z programem imprezy 

 

Wśród punktów programu znajdą się m.in. koncert Jankiela, występ uczniów PSM I st. w Grodzisku Maz., pokaz tańców polskich, opowieść o modzie i obyczajach, pojedynek i pokaz musztry, a sam piknik otworzymy z udziałem Napoleona Bonaparte. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Percival – twórcy muzyki do gry „Wiedźmin”, a nocne niebo rozświetli spektakl teatru ognia. Ponadto jak zwykle będą z nami przedstawiciele Związku Dużych Rodzin, Grodziskiego Klubu Szermierczego i Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej oraz rzeźbiarz ludowy Adam Szczepanik, Honorowy Obywatel Grodziska Maz. Nie zabraknie warsztatów rękodzielniczych, gier i zabaw dla dzieci, a goście pikniku otrzymają jak do roku okolicznościową monetę wybitą przez mincerza. Poza sztabem Napoleona w parku stanie punkt artyleryjski, piechota i karczma żydowska, stanowisko rybaka, zielarza i prządki, mickiewiczowska „kawiarka” oraz kuchnia polowa serwująca ciepłe potrawy, w tym staropolski bigos.

Zapraszamy zatem wszystkich, komu bliski jest arcypolski świat znany z kart „Pana Tadeusza”, licząc na życzliwą promocję wydarzenia i jak najliczniejsze przybycie.

W ramach projektu: „POCIĄG DO KULTURY. EUROPEJSKA STREFA KULTURALNO-EDUKACYJNA  W GRODZISKU MAZOWIECKIM”

 

 

 

 

 

 

 

Szczegóły

Date:
11 września 2021
Czas:
14:00 - 21:00
:
, , ,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl