Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Myzyczna niedziela – koncert dla dzieci

9 kwietnia 2017 | 02:00 - 10 kwietnia 2017 | 01:59


Serdecznie zapraszamy młodych melomanów w niedzielę 9.04.2017 o godz.12.30 do sali widowiskowej  na pierwszy koncert z cyklu “Muzyczna Niedziela”. Koncerty będą odbywać się raz w miesiącu a tytuł pierwszego koncertu to “Magia dźwięków”

Są tacy twórcy, których muzyka nigdy nie straci popularności, są też takie kompozycje, których możemy słuchać zawsze, niezależnie od tego, jak wiele razy mieliśmy już okazję się nimi delektować. Program koncertu składa się niemal z samych takich „perełek” – dzieł ponadczasowych, niezmiennie zachwycających swoim pięknem. Być może nie każdy słuchacz zna Sonatę obojową Haendla, jednak nie ma chyba takiej osoby, która nie słyszałaby wcześniej Kanonu Johanna Pachelbela Arii z Suity orkiestrowej D-dur Jana Sebastiana Bacha, Humoreski Antonina Dworzaka, czy też Łabędzia Camille Saint – Saensa .

Mimo to dzieła te wciąż zachwycają nas pięknem ukrytym w prostocie formy i jasności przekazu. Ponadczasowe zdają się być również utwory Ennio Morricone (zachwycający Obój Gabriela z filmu Misja, czy też  znany na całym świecie temat z westernu Sergia Leone Dobry, zły, brzydki), Astora Piazzolli (niezrównane Libertango).

Wykonawcy:
Agata Wojciechowska – obój 
Dorota Smolińska – wiolonczela
Magdalena Miłaszewska – Delimat – harfa

Koncert trwa 60 min.

Dorota Smolińska– absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. A. Rezlera i ad.  https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/marzec/harfa.jpgJ.Andrzejczaka. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich solowych i kameralnych u takich sław jak: K.Wiłkomirski, E.Hurwitz, M.Sadlo, I.Monighetti, K.Michalik, T.Gadzina. Gra w Orkiestrze Warszawskiej Opery Kameralnej. Ma w swoim dorobku liczne turnee w krajach Europy – Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Hiszpania, Ukraina, Litwa oraz Azji – Japonia, Liban, występy w renomowanych salach operowych i koncertowych. Jest współzałożycielką kwartetu smyczkowego Primo Incontro z którym wystapiła na wielu festiwalach kameralnych. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury.

Magda Miłaszewska-Delimat ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek, następnie doskonaliła swe umiejętności na mistrzowskich kursach u Suzann Mildonian oraz Izabelle Moretti. Od 1995 roku związana jest z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Z orkiestrą Teatru Muzycznego Roma dokonała nagrań płytowych musicalu Crazy for you oraz Akademia Pana Kleksa. Współpracuje z Warszawską Operą Kameralną, Mazowieckim Teatrem Muzycznym oraz z orkiestrami symfonicznymi na terenie całego kraju. 

Agata Wojciechowska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. S. Malikowskiego i mgr F. Woźniakowskiego, a także Akademii Sinfonia Varsovia w klasie prof. A. Krupy. Od 2013r. oboistka w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Juventus. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.  Brała udział w wielu międzynarodowych projektach orkiestrowych – koncertowała m. in. w Berlinie/Filharmonia Berlińska, Londynie/Royal Concert Hall, Tbilisi, Brukseli, Madrycie, Sztokholmie, Rejkiawiku, Kopenhadze. Wystąpiła na kilkunastu festiwalach. Współpracowała m.in z Georgia National Philharmonic w Tbilisi, Warsaw Camerata, Sinfonią Varsovią oraz
Sinfoniettą Cracovią. 

Bilety w cenie: 10 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
9 kwietnia 2017 | 02:00
Koniec:
10 kwietnia 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl