Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Muzyka w Parku – Przeboje wszech czasów

27 czerwca 2021 | 16:00 - 17:00

Zapraszamy na kolejne kulturalne spotkanie w Parku Skarbków, 27.06.2021 o g. 16.00 Artur Gotz wyśpiewa dla Państwa przeboje m.in z Kabaretu Starszych Panów, akompaniować będzie Dawid Ludkiewicz.

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. 

Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych.

Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox, wydał trzy płyty, zagrał ponad 550 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie.

Dawid Ludkiewicz – pianista-akompaniator, kompozytor muzyki teatralnej, klawiszowiec Trawnika, teoretyk muzyki i pedagog.

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Złotego Liścia Retro (2012 – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im Mieczysława Fogga w Warszawie) oraz zdobywca wyróżnień na konkursach kompozytorskich (Konin 2013, 2014 i 2015 – w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej).

Koncertował m.in  w USA, Anglii, Francji i Niemczech. W ostatnim czasie współpracuje  m.in. z Mamadou & Sama Yoon oraz Trawnikiem.

W 2014 roku wraz z Leskim wziął udział w trasie koncertowej Edyty Bartosiewicz.

Na co dzień prowadzi intensywną działalność pedagogiczną współpracując m.in. ze szkołą SMIS oraz Studiem Sztuk Scenicznych, 

Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości od drugiej osoby oraz o zabraniu ze sobą maseczki

Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja/Okulickiego

 

Szczegóły

Date:
27 czerwca 2021
Czas:
16:00 - 17:00
:
, ,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl