Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Muzyka w Parku – Przeboje Mistrzów

13 czerwca 2021 | 16:00 - 17:00

Zapraszamy 13.06.2021 o g. 16.00 na kolejny koncert w Parku Skarbków tym razem Przeboje Mistrzów w wykonaniu: Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet.

Teresa KABAN – fortepian

Jest koncertującą pianistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu Prof. L.Stefańskiego. Studia pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem Prof. R.Baksta (Konserwatorium w Manchester), W.Mierżanowa i T. Nikołajewej (Konserwatorium w Moskwie) a także Prof. F.Raucha (Akademia Muzyczna w Pradze).

Jako solistka koncertowała na wielu liczących się estradach w Polsce a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Szczególnie często koncertuje w Wielkiej Brytanii gdzie wielokrotnie występowała m.in. w tak znakomitych londyńskich salach jak: St.Martin-in-the-Fields, Wigmore Hall, Purcel Room, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, a także w Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre (New York), Salle de Gaveaux (Paris)…

Brała też udział w wielu krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, (Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festival w Kecskemet, Międzynar. Festiwal w Rovinij i w Osorze (Chorwacja) Chopin Festival w Miami (USA), Międzynarod. Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów we Lwowie, Międzynarodowy Festiwal w Douai, …), uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.

Jako solistka występowała z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie… Nagrała kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.Jej recitale wielokrotnie transmitowane były “na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Jako pianistka nagrała także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.

Prowadziła też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA) a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiavik’u, w Catanii (Sycylia), w Presovie (Słowacja), Osnabruck’u (Niemcy), w Bergen (Norwegia) i inn.

Wielokrotnie brała też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Neapolu i Agropoli w Włoszech

W latach 1991-1995 była dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r. jest współautorem oraz dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Henrykiem Błażejem) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.

W 2016 r. otrzymała nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Henryk BŁAŻEJ – flet

Jest koncertującym flecistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu Prof. W.Chudziaka. Grę na flecie doskonalił pod kier. J.P.Rampal’a i J. Galway’a.

Koncertuje jako solista i kameralista na wszystkich niemal estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie, występując min. w tak znanych salach koncertowych jak: Wigmore Hall, St.Martin-in-the-Fields, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre (New York), Salle de Gaveaux (Paris)… Jako solista występował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie…

Brał udział w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych (Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festiwal w Kecskemet (Węgry), Chopin Festiwal w Miami na Florydzie, Międzynarod, Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów we Lwowie, Międzynarodowy Festiwal w Douai…), uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.

Nagrał kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Jego recitale wielokrotnie transmitowane były “na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Jako solista i kameralista nagrał także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.

Prowadzi mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA) a także w Conservatory of Music w Londynie, w Catanii (Sycylia), w Presovie (Słowacja), w Osnabuck’u (Niemcy), w Bergen (Norwegia) i innych.

Wielokrotnie brał też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Neapolu, Povoletto, Agropoli…

W latach 1991-1995 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r jest współautorem i dyrektorem artystycznym oraz organizacyjnym (wspólnie z Teresą Kaban) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.

W 2016 r. otrzymał nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W programie koncertu znajdą się utwory na fortepian solo + na  flet i fortepian w duecie.

Będą to prawdziwe, międzynarodowe przeboje muzyki klasycznej 

– H. Wieniawski – słynny Kujawiak i Obertas 

– F. Chopin – preludia, impromptu-Fantaisie cis op. 66

– A. Dvorak –  Berceuse

-I.F. Dobrzyńskiego (przyjaciela  F. Chopina z Konserwatorium w Warszawie)  – Introdukcja i Polonez

– G. Kątskiego atrakcyjne i wirtuozowskie  wariacje   – nt polskiej pieśni  „Pije Kuba do Jakuba”( flet i fort )

-S. Moniuszki –W.Poppa  – wariacje na flet i fortepian nt słynnej „Prząśniczki” S. Moniuszki

– E. Granadosa –  „Andaluza” , „Allegretto”

–  A. Piazzolla    –  jego 2 tanga : ‘Adios Nonino” i „Milonga del Angel”

– A. Karastojanoff – „Prispivna i Plietienica” – z suity tanców bułgarskich

– J. Pall – Sonatina węgierska

– J. Rutter – Suita angielska

Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości od drugiej osoby oraz o zabraniu ze sobą maseczki

Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja/Okulickiego

 

Szczegóły

Date:
13 czerwca 2021
Czas:
16:00 - 17:00
:
, ,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl