Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Muzyka Świata – Świat Muzyki” – Koncert w Parku Skarbków

20 września 2020 | 16:00 - 17:00

Szanowni Państwo, pogoda jak na razie nam dopisuje więc kontynuujemy koncerty w Parku Skarbków, zapraszamy 20.09.2020 o g. 16.00 

„Muzyka Świata – Świat Muzyki”

  zespół „Retro Orchestra” w składzie: Agnieszka Rogowiecka – flet,

Radosław Mysłek – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.

 

 

Muzycy zespołu proponują kameralny koncert w nieczęsto spotykanym i niezwykle ciekawym brzmieniowo składzie instrumentalnym.

W swoim repertuarze zespół posiada utwory reprezentujące różne nurty stylistyczne, od jazzu i swingu, przez muzykę francuską i latynoamerykańską, aż po rytmy bałkańskie. Wszystko pod wspólnym mianownikiem  „World Music – Muzyka Świata”. Niebanalne, autorskie aranżacje oraz kunszt wykonawczy artystów nadają wykonywanej przez nich muzyce niepowtarzalnego uroku i wyjątkowego smaku.

W programie utwory m.in.:  W. Szpilmana, H. Warsa, R. Galliano, A. Piazzolli, L. Spence’a, W. Siemionowa. 

Agnieszka Rogowiecka – flecistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fletu prof. Elżbiety Gajewskiej – Gadziny. Swoje umiejętności doskonaliła również podczas wielu mistrzowskich kursów fletowych pod okiem takich flecistów jak m.in.: Trevor Wye, Miriam Nastasi, Philippe Bernold, János Bálint, Eckart Haupt, Jeffrey Khaner, Jan Vinci, Carlo Jans, Robert Aitken, Emanuel Pahud, Rachel Brown, Andras Adorjan, Jean-Claude Gerard, Robert Dick, Juergen Franz, Peter Verhoyen czy Wally Hase.

W dorobku artystycznym posiada koncerty (solowe, kameralne, orkiestrowe), sesje nagraniowe i występy teatralne w Polsce i za granicą. Współpracowała m.in. z: Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Radiową, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Gorzowską, Warszawską Operą Kameralną, Pan-European Philharmonia i orkiestrą teatru muzycznego Roma. Koncertowała w USA, Luksemburgu, Austrii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Jest laureatką Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie oraz   finalistką przesłuchań programu Artist Diploma in Music Performance, w szkole Julliard (Nowy Jork).

W latach 2012 – 2016 była stypendystką L’Académie musicale de Villecroze (Francja), International Flute Summer Course (Wielka Brytania) oraz czterokrotną stypendystką Minister Kultury Luksemburga. Jest pedagogiem w PSM I i II st. w Żyrardowie.W repertuarze posiada utwory: J.S.Bacha, G.Ph.Telemanna, A.Vivaldiego, W.A.Mozarta, C.Debussiego, D.Milhauda, F.Poulenca, S.Prokofieva oraz: L.Liebermanna, E.Burtona, M.Mowera, M.Arnolda, E.Y.Bowena, A.Kurylewicza, A.Piazzolli. Wykonuje również standardy jazzowe oraz muzykę improwizowaną. Swój repertuar wzbogaca ponadto o utwory solowe na flet piccolo – od roku 1999 doskonali grę na tym instrumencie. Jako pedagog prowadzi m.in. klasę fletu oraz klasę zespołów kameralnych w PSM I i II st w Żyrardowie.

Radosław Mysłek – perkusista. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr hab. Henryka Mikołajczyka i dr Miłosza Pękali oraz Policealne Studium Jazzu w klasie Czesława Bartkowskiego. Swoje kwalifikacje doskonalił ponadto mistrzowskich warsztatach muzycznych.

Wykonuje zarówno muzykę klasyczną oraz rozrywkową jak też etniczną. Występował w Polsce, Niemczech, Austrii, Serbii, Francji, Korei Południowej i Dubaju. Koncertował i nagrywał muzykę z takimi znakomitościami jak: Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk czy Krzesimir Dębski. Jako muzyk sesyjny koncertował i nadal koncertuje z zespołami i solistami jak: Jimek, DODA, Marcin Masecki, Kwadrofonik, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Grzeczni Chłopcy oraz „Retro Orchestra”.

Jest laureatem kilkunastu konkursów jazzowych i perkusyjnych, a także stypendystą Yamaha Music Foundation of Europe, Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości oraz Prezydenta Miasta Częstochowy.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił również podczas na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria), gdzie studiował w klasie prof. Janne Rättyä. Ukończył ponadto studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie francuskim- akordinie.

Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Prezentował muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwalach oraz wystąpił na wielu znamienitych scenach koncertowych (w tym: w większości polskich filharmonii, teatrów i ośrodków kultury, w Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego, Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Zamek Królewski w Warszawie, Sinfonia Varsovia i wielu innych). Jako artysta sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając autorską muzykę kompozytora. Przez 5 sezonów artystycznych wykonywał muzykę na żywo w spektaklu „Tango Piazzolla” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Piotr jest twórcą i kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Poza tym na stałe występuje w zespołach: „Gang Tango” (czołowy polski zespół wykonujący tanga świata), „Orkiestra Adria” (nawiązująca, składem oraz idiomem brzmieniowym, do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych

Wstęp wolny, ilość miejsc siedzących ograniczona

Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim ul Okulickiego/3 Maja

 

Szczegóły

Date:
20 września 2020
Czas:
16:00 - 17:00
:
,

Miejsce

Park Skarbków
support: estinet.pl