Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Muzyczny południk – koncerty rodzinne

21 maja 2017 | 02:00 - 22 maja 2017 | 01:59

Serdecznie zapraszamy 21.05.2017 o godz. 12.30 na drugi już koncert z cyklu “Muzyczny południk – koncerty rodzinne”, tym razem koncert p.t.„Śpiewaj razem z nami!”

Nie bez powodu popularne jest powiedzenie „Śpiewać każdy może!”. Śpiew od zawsze był bliski człowiekowi. Ta pozornie najprostsza forma muzykowania dostępna jest dla każdego. Ale czy aby na pewno jest to takie proste? O możliwościach ludzkiego głosu, o tym gdzie można śpiew usłyszeć i jak śpiewu słuchać powiemy na naszym spotkaniu. Przekonać się będzie można jak wygląda praca w zespole wokalnym od podszewki, a także o twórcach, którzy w formach wokalnych się specjalizowali.

Wystąpi: https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/kwiecien/15.jpg
Kwartet wokalny „Crescendo” w składzie:
Justyna Szynkarczyk – sopran
Małgorzata Zwierzchowska – alt
Ambroży Golachowski – tenor
Władysław Lech – bas

Kwartet wokalny “Crescendo” powstał w 2015 roku z inicjatywy młodych entuzjastów śpiewu. Jego członkami są muzycy kształcący się w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Wykonują muzykę poważną polskich oraz zagranicznych kompozytorów. W 2016 roku zajęli II miejsce na Festiwalu Tańców Polskich organizowanym w Warszawie. Celem ich działalności jest popularyzacja muzyki wokalnej, a także dzielenie się radością, którą czerpać można ze wspólnego muzykowania.

Justyna Szynkarczyk

Od 10 lat uczy się gry na flecie w klasie p. Marzeny Niciewicz w Zespole Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Jest laureatką licznych ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursów fletowych, m.in.: IV Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu Zdroju, VI Konkursu Fletowego im. M. Katarzyńskiego w Sosnowcu oraz IX Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku. Występuje jako solistka, gra także w zespołach kameralnych i orkiestrach. Bierze udział w licznych koncertach, zarówno w kraju, jak i zagranicą (m.in. UMFC, Studio S1, Zamek Królewski). W 2013 roku występowała na Forum Młodych Muzyków Państw Europejskich w Wilnie, a w latach 2014-2016 reprezentowała szkołę podczas koncertów w Belgii i w Niemczech. Od 2016r związana z orkiestrą ,,Filharmonia Teatru Pijana Sypialnia”. Jako chórzystka wykonała w ubiegłym roku Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta, we współpracy z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym i orkiestrą Sinfonia Varsovia pod batutą Ewy Strusińskiej.

Małgorzata Zwierzchowska
Uczennica klasy maturalnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, gdzie uczy się pod kierunkiem p. Justyny Grzegorczyk-Kania. Laureatka licznych konkursów kameralnych m.in. III Warszawskiego Forum Kameralnego oraz dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Wielokrotnie doskonaliła swoje umiejętności podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, Gorlicach, Nowym Sączu oraz Kołobrzegu. Występowała także jako członek Polskiej Orkiestry Młodzieżowej Lutosławski Youth Orchestra oraz Młodej Polskiej Filharmonii. Jest współzałożycielką orkiestry smyczkowej Kameralna N-harmonia złożonej z młodych muzyków z 11 polskich miast. We wrześniu bieżącego roku rozpocznie studia w klasie skrzypiec prof. Philippe Honoré w Royal Academy of Music w Londynie.

Ambroży Golachowski

Uczeń klasy perkusji dr. Krzysztofa Jedlewskiego i jednocześnie klasy waltorni p. Henryka Kowalewicza w Zespole Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Laureat ogólnopolskich konkursów dla uczniów szkół muzycznych II stopnia. Oprócz szerokiej działalności artystycznej zarówno jako waltornista, jak
i perkusista również z wielkim zamiłowaniem śpiewa. Ambroży Golachowski współpracuje  z zespołami takimi jak Warszawski Chór Międzyuczelniany, Camerata Teresia, Chór UMFC w Warszawie i wiele innych. Jest współzałożycielem kwartetu wokalnego „Crescendo”. Interesuje się historią muzyki, w szczególności neoromantycznej.

Władysław Lech
Edukację muzyczną rozpoczął w 2007 roku w Zespole Ogólnokształcących Szkół Muzycznych
I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, w klasie klarnetu profesora Jerzego Czyrana. Od 3 lat uczy się także gry na klarnecie basowym. Śpiewa w chórze szkolnym oraz bierze udział w koncertach Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. Jest wielokrotnym laureat Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim, Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Jastrzębiu Zdroju oraz przesłuchań CEA, zarówno jako solista, jak  i kameralista. Swoje umiejętności niejednokrotnie doskonalił podczas kursów na UMFC w Warszawie, Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach oraz konferencji w Katowicach. . Sam miał okazję prowadzić zajęcia w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Od 2016 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Bilety w cenie: 10 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
21 maja 2017 | 02:00
Koniec:
22 maja 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl