Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Muzyczny Południk – Koncerty rodzinne – Chór

15 października 2017 | 02:00 - 16 października 2017 | 01:59

Serdecznie zapraszamy na kolejny “Muzyczny Południk czyli Koncerty Rodzinne” – 15 października o 12:30 do Sali Widowiskowej Centrum Kultury zawita Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Wszyscy obecni będą mogli na własne oczy zobaczyć pracę chóru od kuchni. Dowiedzą się m.in. do czego potrzebny jest dyrygent, czy śpiew w chórze to ciężka praca czy przyjemność, jak śpiewa bas, a jak sopran, czy każdy może śpiewać w chórze. Chętni będą mieli także okazję spróbować swoich sił w szeregach zespołu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Małych i Dużych na jesienne popołudnie z muzyką chóralną.

Warszawski Chór Międzyuczelniany działa przy Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie od 1964 roku. Śpiewają w nim studenci i absolwenci wszystkich wyższych uczelni stolicy. Swoje istnienie Chór zawdzięcza ks. Zbigniewowi Piaseckiemu, założycielowi, duszpasterzowi i pierwszemu dyrygentowi. W 1967 r. kierownictwo artystyczne przejął Janusz Dąbrowski, który rozsławił Chór na świecie. Kolejnymi dyrygentami chóru byli: Elżbieta Siczek i Teresa Gręziak. Obecnie chórem dyryguje Borys Somerschaf.

Bogaty repertuar zespołu obejmuje kompozycje religijne i świeckie wszystkich epok: od wieku XV po współczesność. WChM ma w swoim dorobku wykonania wielkich form muzycznych takich kompozytorów jak J. S. Bach, G.F. Haendel, G.B. Pergolesi, W.A. Mozart, L. van Beethoven, G. Rossini, F. Schubert, F. Mendelssohn-Bartholdy, G. Verdi, A. Schönberg, T. Paciorkiewicz, A. Ramirez, C. Orff, S. Prokofiew, A. Dvořak, L. Bernstein.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/pazdziernik/waw.jpg

Bilety w cenie: 10 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 

Szczegóły

Początek
15 października 2017 | 02:00
Koniec:
16 października 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl