Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

27 lipca 2021 | 08:00 - 28 lipca 2021 | 19:00

W Grodzisku Mazowieckim wystartuje mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”.

W dniach 27–28 lipca 2021 roku w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się uroczysta premiera ogólnopolskiej trasy Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Na placu pod Centrum Kultury stanie 16-metrowy TIR, w którym grodziszczanie – jako pierwsi w Polsce – będą mieli okazję obejrzeć multimedialną wystawę prezentującą historię odzyskania niepodległości I sukcesów II Rzeczypospolitej.

Wirtualny Teatr Historii „NIEPODLEGŁA” jest projektem kulturalno-edukacyjnym realizowanym przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Mobilna, multimedialna i interaktywna wystawa prezentująca historię polskiej drogi do niepodległości oraz proces odbudowy państwa po roku 1918 zapewni widzom niepowtarzalne wrażenia bezpośredniego obcowania z wydarzeniami i postaciami historycznymi. Pozwoli dotknąć, poznać i doświadczyć historii.

Zwiedzających powita komunikat Marszałka Józefa Piłsudskiego przesłany depeszą iskrową, notyfikujący odrodzenie Rzeczypospolitej, a dalsza narracja wystawy przeprowadzi widza przez pięć różnych stref. Wśród atrakcji wystawy będą m.in.

  • piramida holograficzna – Artefakty Ojców Niepodległości;
  • pokazy filmu w technologii Cinematic VR „Wiktoria 1920”;
  • holobox – odznaki Legionów Polskich;
  • multimedialnie odtworzony polski pawilon z Międzynarodowej Wystawy Nowoczesnych Sztuk Dekoracyjnych i Przemysłowych, która odbyła się w Paryżu w 1925 roku. W przypadku Polski odniesiony sukces był jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń dwudziestolecia. Zdobyto wtedy ogółem 172 nagrody.

Zwiedzających wystawę pożegna hologram – Marszałek Józef Piłsudski we własnej osobie.

Wirtualny Teatr Historii „NIEPODLEGŁA” zorganizowany jest w specjalnym mobilnym module ekspozycyjnym typu „Jumbo Infomobil” przemieszczającym się po Polsce za sprawą ciągnika siodłowego Volvo FH12. Naczepa po rozstawieniu ma 62 m2 powierzchni ekspozycyjnej. Wirtualny Teatr Historii “Niepodległa” odwiedzi w 2021 roku dwadzieścia miast Polski, a multimedialną wystawę podczas sześćdziesięciu dni ekspozycyjnych zobaczą tysiące zwiedzających.

Organizatorami premiery ogólnopolskiej trasy Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” w Grodzisku Mazowieckim są Fundacja Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa”.

 

Termin: 27 lipca w godzinach 14–19, 28 lipca w godzinach 15–18.

Miejsce: Centrum Kultury ul. Spółdzielcza 9 05–825 Grodzisk Mazowiecki

Zwiedzanie po zapisaniu się na https://mspilsudski.pl/gry-edukacja/kalendarz-zapisow?miasto=Grodzisk 

Szczegóły

Początek
27 lipca 2021 | 08:00
Koniec:
28 lipca 2021 | 19:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl