Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Młynarski-Okudżawa-Cohen” – koncert z cyklu Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat

16 października 2020 | 10:00 - 17:00

Zapraszamy po dłuższej, przymusowej przerwie na kolejną odsłonę koncertów dla Seniorów z cyklu “Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat”

16.10.2020 o g. 10.00 i 12.00  odbędzie się koncert p.t. 

“Młynarski-Okudżawa-Cohen”

Koncert Młynarski-Okudżawa-Cohen, czyli MOC słowa i muzyki w wykonaniu Jerzego Mamcarza i Roberta Obcowskiego, zbudowany jest na grze nastrojów i zawiera najświetniejsze przeboje piosenki literackiej w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego, Macieja Zembatego i Andrzeja Poniedzielskiego oraz znakomite utwory autorskie Jerzego Mamcarza. Posłuchamy piosenek Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Wojciecha Młynarskiego, ale także Jaquesa Brela i Charlesa Aznavoura oraz autorskich kompozycji naszego gościa. To będzie naprawdę MOC-ny wieczór. Tym bardziej, że Sala Wielka Dworu Artusa sprzyja takiej muzyce okraszonej odrobiną dobrego humoru. Bądźcie razem z nami by w ten dzień wypłynąć w rejs przez ocean słowa.

Jerzy Mamcarz – pieśniarz, poeta, gitarzysta (ZASP – egzamin u prof. A. Bardiniego) – znakomity bard i interpretator, uprawia czystą lirykę, kalambury oraz aforystyczne zwięzłe refleksje, którymi składa ukłon w kierunku twórczości Jonasza Kofty. W sposobie obrazowania metaforycznego i w czułej ironii dowcipu autor zda się być godny mistrza. (za Rzeczpospolita)

Robert Obcowski – pianista, kompozytor, producent muzyczny, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

wydawanie wejściówek w kasach kina od 12.10.2020 od g. 10.00

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki

Osoby przebywające w budynku Centrum Kultury zobowiązane są do noszenia maseczek, dotyczy to również sali widowiskowej, w której zgodnie z przepisami może przebywać max 187 osób

Szczegóły

Date:
16 października 2020
Czas:
10:00 - 17:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl