Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Mięty Pole – festiwal

21 kwietnia 2017 | 02:00 - 22 kwietnia 2017 | 01:59

Zapraszamy w piątek 21.04.2017 od godz. 18.30 na II edycję festiwalu “MIĘTY POLE” 

MIĘTY POLE to świeża inicjatywa, której celem jest promocja dobrych zjawisk mieszczących się
w pojęciu „słowiańskiego eksperymentu”.

Tegorocznym przejawem naszej działalności są dwa owoce w postaci debiutanckiej płyty projektu THE PAU pt. „Ku” oraz najnowszego albumu zespołu PCHEŁKI pt. „Słonko”.

Mięty Pole to jedyna wyspa w całości porośnięta miętą.

MIĘTY POLE FESTIWAL
21 kwietnia 2017 to data drugiej edycji festiwalu MIĘTY POLE w Grodzisku Mazowieckim.
Możemy się spodziewać, że duch, który tego dnia opanuje scenę festiwalową, będzie wdzięcznie
brykał, psychodelicznie pogwizdując pod nosem.

Chcąc podążać jego tropem, trafimy na ślady
jednoznacznie kojarzące się z szeroko pojętą alternatywą.

Podczas festiwalu zespoły THE PAU oraz
PCHEŁKI zagrają na żywo premierowy materiał ze swoich świeżych albumów.

Dopełnieniem będą występy legendarnej formacji KRYZYS oraz wirtuoza instrumentów klawiszowych, MARCINA
MASECKIEGO. Duch unosi się nad mięty polem!

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/kwiecien/The Pau foto.jpgTHE PAU- to solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego.
Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej.

Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 i od tego czasu zagrała ponad sto koncertów w Polsce i dwa w Norwegii. Uczestniczyła jako support w trasie koncertowej zespołu Organek. Wystąpiła na kilku festiwalach m.in. Soundedit i Róbrege. Podczas koncertów wykonuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Ku”.
facebook: http://facebook.com/thepauMusic
video: https://youtu.be/XPcqnv5yUyo
https://www.youtube.com/watch?v=SjHa7z0aWPk


PCHEŁKI

Zespół Pchełki powstał w klubie Fado w Aleksandrowie Kujawskim. W 2008 roku wydał epkę pt. „Hop Siup”, zagrał https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/kwiecien/Pchelki foto.jpgkilkaset koncertów w Polsce, Danii i Niemczech, na festiwalach Slot Art 2008, Off Festiwal 2008, Open’er Festival 2009, wygrał nagrodę Trytona za największą osobowość artystyczną na festiwalu FAMA 2008, Festiwal Folkowo 2009′ w Ostródzie, Radio Waves 2010.

Od roku 2010 zespół był aktywny przede wszystkim w Danii, gdzie współtworzył spektakl “Knock on Unpainted Wood” wraz z duńskim teatrem tańca Mute Comp. Physical Theatre, podczas którego wykonywał muzykę na żywo. Przedstawienie początkowo odegrano 20 razy. Spotkało się ono z doskonałym przyjęciem duńskiej publiczności jak i środowiska teatralnego, przez co było kilkakrotnie powtarzane: w 2011, 2012 i 2013 roku – w Kopenhadze oraz w Odense.
Na pniu sprzedała się limitowana edycja płyty Pchełek z muzyką do spektaklu. Ponadto zespół został zaproszony do współpracy przez duńską gwiazdę muzyki folkowej, zespół Valravn, co zaowocowało wspólnym koncertem i remiksem utworu „Marks”, który ukazał się na płycie Valravn „Re:Coded”.

W 2013 roku Pchełki postanowiły wrócić na polski rynek, w związku z czym zagrały duży koncert na festiwalu Slot Art 2013, zaś we wrześniu 2014 wydały płytę długogrającą pt. ‘Pan Hopsiup’, na której gościnnie zagrali m.in. Kuba Staruszkiewicz (perkusja), Inge Brennstein (saksofon), Sebastian Pikula (gitara) oraz DJ Chmielix (scratch).

Jesienią 2014 oraz wiosną 2015 Pchełki intensywnie promowały album, grając koncerty w całej Polsce. Wiosną 2016 ruszyły w trasę po Francji oraz Norwegii. Wiosną 2017 ukaże się płyta “Słonko”.
facebook: https://www.facebook.com/pchelkithefleas
video:https://www.youtube.com/watch?v=FDUQWTALpPM
https://www.youtube.com/watch?v=XbPJ3dhrM1E

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/kwiecien/Masecki_Foto_MarcinPawlukiewicz.jpgMARCIN MASECKI, CHOPIN – NOKTURNY. Marcin Masecki w końcu bierze na warsztat Świętego Graala polskiej sztuki pianistycznej. Zatacza tym samym koło. Jako dziecko bowiem uczył się gry na fortepianie właśnie na utworach Chopina. Jego babcia i nauczycielka, Halina Masecka, była spadkobierczynią myśli chopinowskiej w prostej linii poprzez swoich pedagogów,uczniów ostatniego pokolenia uczniów Chopina.

Na Chopinie młody Masecki zjadł zęby. Podobnie zresztą jak większość adeptów pianistyki w polskich szkołach muzycznych. Jako świeżo dyplomowany muzyk, szukający swej tożsamości artystycznej na styku różnych stylów
muzycznych, Masecki nie mógł jednak oprzeć się na Chopinie.

Jego wszechobecność w polskiej kulturze muzycznej nie inspirowała, wręcz skłaniała do buntu. Musiał poszukać gdzie indziej. I tak zrodziła się fascynacja muzyką dawną, w szczególności niemiecką. Powstały płyty “Die Kunst der Fuga” i “Re-Write” Bacha oraz “Ostatnie Sonaty Fortepianowe” Beethovena. W pewnym momencie koncerty klawesynowe Bacha i Mozarta stały się punktem wyjścia do zuchwałych eksperymentów z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori.

Równolegle Masecki angażował się w projekty o zupełnie innych korzeniach muzycznych, od alternatywnego “Paristetris”, po jazzowy “Profesjonalizm”, po własne kompozycje dla Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, zespołu wiolonczelowego Cellonet, Filharmonii Poznańskiej i Orkiesty OSP w Słupcy. Po drodze jeszcze rok z zespołem “Pink Freud”, przygody z Wojtkiem Waglewskim, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem i wieloma innymi. Lista jest naprawdę długa.
Przez cały ten czas Masecki nie zapominał o Chopinie. Często studiował jego muzykę i wracał do pokaźnej biblioteki odziedziczonej po babci, czekając na moment kiedy będzie mógł swobodnie i szczerze podjąć się interpretacji jego muzyki.

Ten moment właśnie nadszedł.
Przedstawiamy komplet Nokturnów Chopina pod palcami Marcina Maseckiego.
www.marcinmasecki.com

KRYZYS to jeden z pierwszych polskich zespołów punkowych. Powstał w Warszawie w 1978 r.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/kwiecien/Kryzys foto.jpg

Jego trzon stanowili Robert Brylewski (gitarzysta i wokalista, kompozytor) i Maciej Góralski (perkusista i autor tekstów). Grupa w iście rewolucyjnym stylu przebiła się w ciągu roku do czołówki rocka PRLu.

Zespół zagrał kilka tras koncertowych, m.in z Johnem Porterem, Manaamem, Perfectem, Izą Trojanowską, etc. i tuż przed stanem wojennym rozpadł się, zgodnie z zasadą “too much, too soon”.

W 1980 roku we Francji ukazała się płyta długogrająca, która szybko zyskała status kultowego wydawnictwa – na aukcjach internetowych na całym świecie osiąga ona cenę będącą równowartością około 500 PLN. W Polsce jedynym oficjalnym wydawnictwem była kaseta “78-81” (1994), a utwory Kryzysu stały się hymnami pokolenia przełomu lat 70/80. W 2014 roku wyszedł album „KRYZYS KOMUNIZMU” z największymi hitami grupy, które do tej pory były wykonywane przez 44 inne zespoły w naszym kraju. Obecnie zespół występuje w składzie: Robert Brylewski (wokal, gitara), Wojtek Gołębiowski (wokal, gitara), Martyna Załoga (bass, wokal), Tomasz Hinz (perkusja), Dominik Gałązka (sax), Tomasz Świtalski (sax).
www.myspace.com/kryzystribute

Program:
godz. 18.30 – Otwarcie Drzwi
godz. 19.00 – Pchełki
godz. 20.00 – The Pau
godz. 20.30 – Marcin Masecki
godz. 21.30 – Kryzys

Bilety w cenie: 10 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 

Szczegóły

Początek
21 kwietnia 2017 | 02:00
Koniec:
22 kwietnia 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl