Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Mężczyźni mają głos” – koncert w Mediatece

27 września 2020 | 16:00 - 17:00

Ze względu na deszczową pogodę koncert odbędzie się w Mediatece, ilość miejsc ograniczona, publiczność proszona jest o noszenie maseczek

Zapraszamy na spotkanie z pięknym głosem i pieknymi dźwiękami, 27.09.2020 o g. 16.00 w Parku Skarbków gościć będziemy Piotra Salatę i Adama Niedzielina

Piotr Salata wokalista, kompozytor

Piotr Salata z powodzeniem śpiewa od wielu lat na estradzie. Ma zjawiskową barwę głosu i wyjątkową wrażliwość artystyczną. Jest intrygującym wykonawcą i kompozytorem.

Do najważniejszych sukcesów Piotra należy zaliczyć laury zdobywane w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, udział w festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu czy Festiwalu Sopot Top Trendy.

Podczas występu w programie “The Voice of Poland” zachwycił publicznośc i jury wykonaniem utworu “Georgia on my mind”

Pierwszą płytę Piotra Salaty p.t.”Czuła Gra ” wydała firma Universal Music Polska a patronuje jej Pierwszy Program Polskiego Radia.Ta płyta urzeka. Piosenki, które ją tworzą, to małe arcydzieła. Wszystko w nich ma sens. Opatrzone pięknymi i mądrymi tekstami Tomasza Kordeusza i błyskotliwie zaaranżowane przez Krzysztofa Herdzina, zostają w nas po wysłuchaniu i każą wracać do nich, jak do ulubionej książki. Rewelacyjnie zachowują proporcje. Przebojowe melodie idealnie korespondują ze słowami. Słuchamy ich z przyjemnością, zanurzając się w soczyste brzmienia.

Adam Niedzielin: pianista, kompozytor i aranżer. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest laureatem  pierwszych nagród na konkursie Jazz Juniors w Krakowie w 1989 i 1993 roku, oraz trzeciego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1992 roku. W latach 90-tych współpracował z Big Bandem Zygmunta Kukli uczestnicząc w festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. Był członkiem zespołu Mariusza Lubomskiego, kwintetu Marka Bałaty. Towarzyszył  w koncertach Maryli Rodowicz, Zbigniewowi Wodeckiemu. Uczestniczył w powstaniu zespołu Brathanki. Był jednym z założycieli i muzyków zespołu Indigo z Magdą Steczkowską. Jest cenionym muzykiem sesyjnym (Chłopcy z placu broni, Tilt, Wawele, Pudelsi). Od lat prowadzi działalność edukacyjną ucząc w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest aranżerem i autorem muzyki dla wielu wykonawców.

 

Szczegóły

Date:
27 września 2020
Czas:
16:00 - 17:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl