Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Melodie świata” – Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat

5 listopada 2021 | 10:00 - 13:30

Zapraszamy na koncertów dla Seniorów z cyklu “Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat”

05.11.2021 o g. 10.00 i 12.00  odbędzie się koncert Marka Ravskiego p.t. “Melodie Świata”

 

MAREK RAVSKI  – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, swoje doświadczenia artystyczne zbierał i realizował w różnych projektach. Jako śpiewak Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie odbył staż artystyczny, był współzałożycielem i członkiem zespołu Lord’s Singers z którym wielokrotnie przemierzał całą Europę, koncertując z muzyką dawną, negro spirituals, cerkiewną  /Francja,Włochy, Watykan, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Hiszpania/.
Zagrał i zaśpiewał rolę w operowym filmie „Szkoła kochanków” według opery W.A .Mozarta „Cosi fan tutte” w reżyserii K.Tchórzewskiego.
Współpracował z orkiestrami i koncertował,  głównie poza granicami kraju

Po wieloletniej przerwie związanej z realizowaniem innej pasji i innego zawodu, wrócił do muzyki, aktorstwa, gry na gitarze klasycznej, komponowania, pisania tekstów.
Porusza się swobodnie i świadomie w wielu stylach muzycznych i wykonawczych. Realizuje projekty czasami bardzo odległe, ale spójne stylistycznie
Śpiewa w wielu językach – po polsku, rosyjsku, w jidysz, po angielsku, włosku, niemiecku, hiszpańsku.

Możemy go usłyszeć w rosyjskich romansach, w recitalu pieśni jidysz ” Jak malował Pan Chagall”piosenkach okresu międzywojennego /Warsa, Golda, Petersburskiego……/, w przedstawieniu „Bodo-Pieśniarz Warszawy”, gdzie gra rolę E. Bodo (reż. A. Choińska), w pieśniach negro-spiritualsrecitalu piosenek francuskich / piosenki Piaf, Yves Montand’a i inne we własnym tłumaczeniu/, evergreenach / Gershwin, Cole Porter, piosenki Sinatry, Presleya, The Beatles/, we wspaniale opracowanych kolędach różnych narodów  w recitalu romansów i piosenek rosyjskich “LODOŁAMACZ SERC”

Śpiewa też muzykę klasyczną, pieśni Karłowicza, Schumana , Moniuszki, Chopina, arie operowe.

Swoboda jego wyobraźni muzycznej, a przede wszystkim pięknego, ciepłego, aksamitnego, wyzwolonego głosu, którym posługuje się z niebywałą umiejętnością, pozwala mu na podróż po tak różnych muzycznych obszarach. Dokładając do tego jego aktorski talent i przygotowanie / studiował aktorstwo u A. Hanuszkiewicza, J. Duriasza, A. Żarneckiego/ daje to postać artysty potrafiącego świadomie posługiwać się wieloma środkami artystycznego wyrazu.

Nie identyfikuje się z jakimś konkretnym stylem czy gatunkiem. Muzykę traktuje jako nośnik artykułowania emocji i dowód na to, że muzyką można je nazywać w sposób wyjątkowy na nieskończoną ilość sposobów.

Jest też nauczycielem otwarcia ciała do pełnego otwarcia głosu. Uczy tego będąc wykładowcą w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, na Wudziale Dziennikarstwa  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  Prowadzi warsztaty „ Znajdź i kształtuj swój głos” stosując własną, unikalną metodę wyzwolenia i kształcenia głosu.
Z warsztatów tych korzystają aktorzy, nauczyciele, biznesmeni, księża, śpiewacy.

Współpracuje z zespołami Al Tango /tanga/, Klezmer Orkester /piosenki i pieśni jidysz/, z Jakubem Niedoborkiem /gitarzysta klasyczny i flamenco/, Zbigniewem Rymarzem /pianista – piosenki retro/, Marcinem Mazurkiem /pianista/.

Jako aktor, gra  w spektaklach teatralnych.

wydawanie wejściówek w kasach kina od 11.10.2021 od g. 12.00

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki

 

Szczegóły

Date:
5 listopada 2021
Czas:
10:00 - 13:30
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl