Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Maciej Maleńczuk solo

14 maja 2018 | 02:00 - 15 maja 2018 | 01:59

Serdecznie zapraszamy 14.05.2018r o godz.19.30 na solowy koncert Macieja Maleńczuka

Maciej Maleńczuk, artysta nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni, czyli mocnego, szorstkiego i https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Grudzien/Maciej_Malenczuk_fot1_presspack2017 (002).jpgminimalistycznego grania. Tym samym muzyk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. Nie zabraknie takich utworów jak: „Ostatnia nocka”, „Tango libido”, „Sługi za szlugi”, „Dawna dziewczyno” czy „Synu”.

O autentyczności przekazu artysty zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie Maciej Maleńczuk kieruje do swojej publiczności: „Stęsknionych za barwą mojego głosu – doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali”.

Maciej Maleńczuk – urodził się 14 sierpnia 1961 roku w Wojcieszowie. Polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości artysta był określany mianem „barda Krakowa”. Jest uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Maciej Maleńczuk nagrywa i występuje solo, jak również z zespołami Püdelsi, Homo Twist oraz Psychodancing. Ma na koncie trzynaście albumów studyjnych. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Voo Voo, Rei Ceballo, Vera Bila, Krzysztof Krawczyk, Małgorzata Krzysica, Made In Poland, Behemoth, Wu-Hae, Big Cyc czy 5th Element. W 2011 r. został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Bilety na wydarzenie w cenie 90 zł do nabycia w kasie Kina Centrum Kultury

(ul. Spółdzielcza 9, kasy/rezerwacje tel. 22 734 79 44, kino@centrumkultury.eu)

oraz w internecie  na portalach: kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl

Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl

   

Szczegóły

Początek
14 maja 2018 | 02:00
Koniec:
15 maja 2018 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl