Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Lunana. Szkoła na końcu świata” – premiera ogólnopolska w Kinie Wolność

13 stycznia 2023

    Zapraszamy 13 stycznia na premierę ogólnopolską w Kinie Wolność – “Lunana. Szkoła na końcu świata” czyli pierwszą oscarowa nominacja dla Bhutanu.

 

Film zdobył nagrody publiczności na festiwalach:  MFF w Palm Springs’2020, CinemAsia Film Festival’2020,  MFF w SaintJean-de-Luz’2020

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

REPERTUAR

KUP BILET

 

Szczegóły

Date:
13 stycznia 2023
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl