Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Little Butterfly Project z udziałem Grzecha Piotrowskiego

6 listopada 2015 | 01:00 - 7 listopada 2015 | 00:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/pazdziernik/20140911_0147.jpeg

Zapraszamy w piątek 06.11.2015 o godz. 19.30 do restauracji Babie lato na  projekt Grzecha Piotrowskiego oraz Anny Karwan “Little Butterfly Project”

Muzycy po wielu latach współpracy, nad różnymi projektami muzycznymi np. „Nowe pokolenie 14/44“ – w którym Grzech zaprosił Anię do udziału w nagraniach albumu, postanowili połączyć siły i stworzyć własny skład.

W Little Butterfly Project, muzycy poza klasyczną grą, wykorzystują nowoczesne efekty i loopery. Repertuar zespołu to improwizacje –  klimatyczne, magiczne, przestrzenne granie, pełne emocji , zagrane w formie opowieści , które potrafią zaczarować publiczność.

Ania i Grzech dobierają do współpracy muzyków, z którymi tworzą formacje od trio po sextet.

Skład Zespołu:
Anna Karwan, Grzech Piotrowski, Sebastian Wypych, Krzysztof Lenczowski, Krzysztof Łochowicz.

Anna Karwan  – wokalistka o charyzmatycznym głosie.
Osobowość sceniczna, która potrafi zahipnotyzować publiczność swym głosem oraz ekspresją
w wyrażaniu emocji jakie płyną z muzyki.

W jej dorobku artystycznym znajduje się  m.in. suita “Wataha” do komp. Łukasza Targosza zaprezentowana na Festiwalu Muzyki filmowej w Krakowie, utwory do filmów m.in.. “Przyjaciółki”, “Listy do M”.  W Tej chwili również nagrywa utwór do filmu  Patryka Wegi – “Pitbull 2”.  Autorski singiel Anny “Nie Idź” debiutował na słynnej Wembley Arena w Londynie.
Teraz Artystka rozpoczyna nową przygodę muzyczną w elektroniczno –  jazzowym projekcie, ktory pozwala jej odkryć nowe możliwości wokalne. Występuje także na festiwalach jazzowych.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/pazdziernik/Grzech.jpgGrzegorz „Grzech” Piotrowski jest przede wszystkim uznanym saksofonistą jazzowym młodego pokolenia, ale także kompozytorem, producentem i aranżerem. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1997 roku utworzył jazzową grupę Alchemik, która była pierwszym krokiem do kariery dla braci Pawła i Łukasza Golców, którzy w niej występowali, a później święcili triumfy z własną formacją Golec uOrkiestra. Alchemik został doceniony na festiwalu Jazz nad Odrą w 1997 roku (nagroda dla najlepszego solisty oraz dla zespołu), dostał wyróżnienie na Jazz Juniors w Krakowie oraz na festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii w 1998 roku. Na tym ostatnim zdobył Grand Prix konkursu. Dzięki temu posypały się propozycje koncertowe, między innymi z Hiszpanii, Austrii, Niemiec, Francji, Luksemburga. Zespół nagrał m.in. soundtrack do filmu „Powiedz to Gabi” w reżyserii Rolanda Rowińskiego.

Grzech współpracował m.in. z Davidem Friesenem, Garrym Versace, Wojciechem Karolakiem, Wiesławem Pieregorólką, Ewą Bem, Kayah, Edytą Górniak, Kasią Kowalską, Perfectem, Krzysztofem Krawczykiem, Mietkiem Szcześniakiem, De Mono, Kasią Stankiewicz, Ryszardem Rynkowskim. Poza tym nagrywał również z formacjami i projektami Oxen, Freedom Nation, Head Up, Dekonstrukcja Jazzu. Jest twórcą studia nagraniowego „Studio Alchemii” oraz wydawnictwa Alchemik Records. O muzyce Piotrowskiego jazzowi recenzenci piszą, że jest ona niczym podkład do filmu, który jeszcze nie powstał. Nic dziwnego, że artysta znalazł zatrudnienie przy oprawie muzycznej programów telewizyjnych TVP i TVN. Muzyka Grzecha stanowi mieszankę jazzu, rocka i popu. Jego grę na saksofonie przyrównuje się z kolei do Jana Garbarka.

W 2005 roku ukazał się solowy album Piotrowskiego „Sin”, który zebrał pochlebne recenzje w jazzowej prasie. Artysta gra na nim nie tylko na saksofonie, lecz również na duduku (ormiańskim instrumencie dętym o dwóch tysiącach lat tradycji), ubarwiając całość elektroniką i smyczkami. Płyta promowana była na koncertach w kwartecie: Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Michał Barański, Paweł Dobrowolski. W 2007 roku artysta zdobył Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do sztuki „Saksofon basowy” Josefa Skvoreckiego (Teatr PR) w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. Nagroda ta podsumowała kilkuletnią współpracę Piotrowskiego z Teatrem Polskiego Radia.

Później o Piotrowskim na kilka lat zrobiło się cicho, co spowodowane było poważną kontuzją ręki (złamanie nadgarstka lewej ręki w czterech miejscach). Po przerwie artysta powrócił albumem „Emotronica” (2009), zajął się również produkcją solowego wydawnictwa popularnego aktora Borysa Szyca „Feelin’ Good”.

“Sin” (2005) i “Emotronica” (2009) , które uzyskały świetne recenzje i udowodniły, iż jest to muzyk, który podąża swoją indywidualną, oryginalną drogą.
Przełom roku 2009-2010 przyniósł dla artysty nowe wyzwania w postaci udziału Grzecha w kilku europejskich projektach, są to : -“Karuzela” Norway-Poland (utwory A.Osieckiej po Norwesku i Polsku) ,
-“EMOQ” Holandia-Polska (emotronic, lyrical, electronic free) , -“Grzech Piotrowski World Orchestra, (30-osobowa grupa jazzowych i folkowych artystów z Europy, Afryki i Azji
Grzech jest Tworcą * World Orchestra :
– zagrała ok. 20 koncertów w Europie, Azji i Afryce, w międzynarodowych składach.
WO poszukuje nowej jakości w muzyce. Zderza ze sobą różne kultury i różne formy muzyczne: klasyczne formy z jazzem, folklor z muzyką elektroniczną, oraz pozostawia miejsce na improwizację jako przejaw artystycznej ekspresji.
Grzech Piotrowski, twórca projektu, zaprasza do współpracy artystów wyjątkowych, geniuszy w swoich dziedzinach, tych którzy chcą być współtwórcami nowej muzyki. Improwizatorów, samoświadomych muzyków, potrafiących poczuć ducha jedności WO, ukazując jednocześnie kawałek swojej kulturowej tożsamości.
Na rynku pojawiły się dwa Albumy „World Orchestra”, wyd. Agora i Universal Music. Premiera trzeciej zaplanowana jest na drugą połowę 2015 roku .

„World Orchestra – Live in Berlin”
Dwukrotnie nominowana do Fryderyków 2012 i 2013.

Bilety w cenie: 50 zł

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/kwiecien/MECENASNOWY.jpg

Szczegóły

Początek
6 listopada 2015 | 01:00
Koniec:
7 listopada 2015 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl