Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Krzysztof Tryniszewski – komendant powiatowy PSP Grodzisk Mazowiecki – filmowe spotkanie cz.1

5 maja 2021 | 19:00

4 Maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka z tej okazji zapraszamy na cykl spotkań z osobami, które od lat związane są z tą służbą.

Krzysztof Tryniszewski – komendant powiatowy PSP w Grodzisku Mazowieckim.

rozmowa 5 maja 2021 cz.1 na profilu FB Ośrodka Kultury

Starszy brygadier Krzysztof Tryniszewski urodził się 28 lutego 1969 r. w Warszawie. Pożarnictwem zainteresował się w 1982 roku, kiedy wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim. W 1989 roku w Słupsku zajął pierwsze miejsce w kraju w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

W 1995 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując pierwszy stopień oficerski oraz tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie na stanowisku dowódcy sekcji. Następnie awansował na stanowisko młodszego oficera, a  później oficera w KR PSP.

Po reformie administracyjnej kraju 1 stycznia 1999 r. przeniósł się do nowo powstałej Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Mazowieckim. Jako kierownik sekcji tworzył struktury organizacyjne tej jednostki w zakresie operacyjnym. Z początkiem 2007 r. został starszym specjalistą ds. kontrolno-rozpoznawczych. W tym roku ukończył też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy. 1 marca 2008 r. został mianowany na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Grodzisku Mazowieckim, na którym pełnił służbę do 1 kwietnia 2018 r. kiedy to Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP powierzył mu obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim.

Na stanowisko zastępcy komendanta powołany został 20 sierpnia 2018 r., na którym pełnił służbę do 19 lutego 2021 r. kiedy to Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP powierzył mu obowiązki komendanta powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim.

 15 kwietnia mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Nowosielski powołał Krzysztofa Tryniszewskiego na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim.

Za swoją wieloletnią służbę odznaczany był medalami Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, resortowymi oraz państwowymi.

Film do oglądania na FB Ośrodka Kultury  

oraz na kanale YOUTUBE Ośrodka Kultury

Szczegóły

Date:
5 maja 2021
Czas:
19:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl