Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Konkurs ekologiczny “Ptaki z mojej okolicy” dla szkół podstawowych

15 września 2020 | 08:00 - 6 listopada 2020 | 00:00

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy Ptaki z mojej okolicy

Zapraszamy do udziału w konkursie ekologiczno- przyrodniczym ,,Ptaki z mojej okolicy”. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać karmnik dla ptaków z surowców wtórnych lub naturalnych oraz przygotować ulotkę informacyjną z opisem jakie ptaki występują w okolicy Twojego miejsca zamieszkania oraz czym powinno się je dokarmiać.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i podzielony jest na dwie kategorie wiekowe (klasy I-IV oraz V-VIII). Organizator powoła jury, które nagrodzi 3 najlepsze prace w każdej z kategorii. Konkurs trwa od 15 września do 6 listopada. Pełen regulamin znajduje się na stronie: 

Telefon kontaktowy do organizatora 22 463 46 34.

 

Regulamin konkursu

1. Organizator:

organizatorem konkursu „Ptaki z mojej okolicy” jest Poczekalnia PKP w Grodzisku Mazowieckim mająca swoją siedzibę w Grodzisku Mazowieckim przy ul.1 Maja 4

2. Cel konkursu:

Uwrażliwienie na dbałość o przyrodę, kształtowanie postaw proekologicznych, poznawanie ptaków odwiedzających karmniki zimą oraz ich zwyczajów żywieniowych, rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych dzieci.

3. Termin nadsyłania prac:

Konkurs trwa od 15 września 2020 do 6 listopada 2020. Wykonane prace należy dostarczyć najpóźniej do 6 listopada 2020 do Poczekalni PKP mieszczącej się w budynku Dworca PKP w Grodzisku Mazowieckim, przy ul. 1 Maja 4.

4. Zasady konkursu:

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać ekologiczny karmnik dla ptaków z surowców wtórnych (metal, tworzywa sztuczne, szkło i tp.) lub naturalnych (drewno, gałęzie i tp.), a także przygotować ulotkę informacyjną z opisem jakie ptaki występują w okolicy Twojego miejsca zamieszkania oraz czym powinno się je dokarmiać. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
– I kategoria – kl. I-IV.
– II kategoria – kl. V-VIII.
Technika i wykonanie karmnika jest dowolna – liczy się pomysłowość, przypominamy jednak, iż dobry karmnik powinien chronić karmę przed rozsypaniem i zamoknięciem oraz umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jeden karmnik. Do zgłoszonej pracy należy dołączyć następujące informacje:
Imię i nazwisko autora.
Klasa i nazwa szkoły.
Miejsce zamieszkania.
Nr telefonu kontaktowego do Rodzica lub Opiekuna.

5. Rozstrzygnięcie konkursu:

Organizator powoła komisję konkursową, która oceni walory estetyczne i użytkowe zgłoszonych prac oraz przyzna nagrody za pierwsze trzy miejsca w każdej z dwóch kategorii wiekowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 16 listopada 2020 o godz. 17:30 w Mediatece przy ul. 3 maja 57. Wybrane prace będą wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Poczekalni PKP w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 1 Maja 4. Po zakończeniu wystawy prace zostaną zwrócone autorom w celu ich praktycznego zastosowania.

6. Postanowienia końcowe:

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu. Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do uczestnictwa w konkursie oraz jego promocji. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu i terminu konkursu.

7. Kontakt do organizatora:

W razie pytań związanych z konkursem prosimy o kontakt mailowy: poczekalnia.pkp@centrumkultury.eu lub telefoniczny 22 463 46 34.

 

Szczegóły

Początek
15 września 2020 | 08:00
Koniec:
6 listopada 2020 | 00:00
:
,
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/poczekalnia-pkp/wydarzenie/konkurs-ekologiczny-ptaki-z-mojej-okolicy-dla-szkol-podstawowych/

Organizator

Poczekalnia PKP
support: estinet.pl