Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncerty Rodzinne – kwartet smyczkowy

18 czerwca 2017 | 02:00 - 19 czerwca 2017 | 01:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Maj/playing violin.jpgSerdecznie zapraszamy w niedzielę 18.06.2017 o godz.12.30 na “Muzyczny Południk – koncerty rodzinne” w wykonaniu Kwartetu N-Harmonia.

Kto by pomyślał, że ludzka potrzeba wspólnego muzykowania sprawi, że powstanie jeden z najbardziej popularnych gatunków muzyki kameralnej?

Już czterech wykonawców wystarczy, by stworzyć coś pięknego! Klasycy tacy jak Mozart czy Haydn to właśnie w kwartetach smyczkowych rozwijali skrzydła. Literatura na ten skład jest tak bogata, że podczas jednego koncertu nie sposób za prezentować chociażby dziesiątej jej części.

Kwartet N-Harmonia 18 czerwca zaprezentuje najważniejsze z tych kompozycji. Omówi także budowę instrumentów smyczkowych oraz  możliwości wykonawcze każdego z nich.

Kwartet N-Harmonia złożony jest z muzyków występujących wspólnie w orkiestrze smyczkowej Kameralna N-Harmonia.  Jest ona ogólnopolską, kameralną orkiestrą smyczkową złożoną z uzdolnionych muzyków młodego pokolenia. Jej członkami są studenci oraz uczniowie szkół II stopnia z jedenastu polskich miast. Muzycy posiadają liczne osiągnięcia na konkursach krajowych, a także międzynarodowych jako soliści i kameraliści. Jest to zespół młodych ludzi posiadających doświadczenie sceniczne, wiedzę muzyczną oraz wyrobione i utrwalone wartości. Pragną oni przekazać publiczności własne emocje, pasję, energię oraz to, jak rozumieją muzykę. Ich celem jest także dzielenie się ze słuchaczami radością, jaką przynosi młodym ludziom wspólne muzykowanie.

www.nharmonia.pl

Tomasz Kobel – uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie skrzypiec Prof. Marii Orzechowskiej i Prof. Janusza Kucharskiego. Swoje umiejętności skrzypcowe doskonalił u muzyków takich jak Bartosz Bryła czy  Tomasz Tomaszewski. Jest laureatem konkursów skrzypcowych – Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Wieliczce, III miejsce w Ogólnopolskim Forum Młodych instrumentalistów oraz udział w II etapie Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. W. Ernsta i K. Szymanowskiego (jako najmłodszy uczestnik konkursu) oraz konkursów kameralnych – I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym na Słowacji oraz I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łomiankach i wiele innych. Interesuje się muzyką każdej epoki – od starożytności po XX w. Gra solistycznie i orkiestrowo, jednak najbardziej ceni sobie muzykę kameralną. Koncertuje w kraju i za granicą.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Maj/Music_instruments2.jpg

Małgorzata Zwierzchowska – uczennica klasy maturalnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, gdzie uczy się pod kierunkiem p. Justyny Grzegorczyk-Kania. Laureatka licznych konkursów kameralnych m.in. III Warszawskiego Forum Kameralnego oraz dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Wielokrotnie doskonaliła swoje umiejętności podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, Gorlicach, Nowym Sączu oraz Kołobrzegu. Występowała także jako członek Polskiej Orkiestry Młodzieżowej Lutosławski Youth Orchestra oraz Młodej Polskiej Filharmonii. Jest współzałożycielką orkiestry smyczkowej Kameralna N-harmonia złożonej z młodych muzyków z 11 polskich miast. We wrześniu bieżącego roku rozpocznie studia w klasie skrzypiec prof. Philippe Honoré w Royal Academy of Music w Londynie.

Kinga Wojdalska – uczy się w OSM II stopnia im. Zenona Brzewskiego w ZPSM nr 1 w Warszawie, pod kierunkiem profesora Stefana Kamasy. Jest laureatką konkursów solowych w Szczecinie, Wrocławiu, Skierniewicach i Gdańsku. Do swoich zainteresowań zalicza również granie w zespołach kameralnych, z którymi otrzymała nagrody na konkursach w Rzeszowie, Warszawie oraz Bydgoszczy.  Kinga zdobywa doświadczenie na wielu szanowanych scenach polskich, do których zalicza się wiele polskich filharmonii, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Sala Koncertowa ECM Krzysztofa Pendereckiego, Sale Balowe Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Zamku w Łańcucie, jak i za granicą: Musikverein w Wiedniu czy Siedziba ONZ w Genewie. Dodatkowo,  szkoli swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich w Polsce i oraz poza granicami kraju. W lipcu 2017r. będzie uczestniczyła w międzynarodowych kursach muzycznych ‘Morningside Music Bridge 2017’ w Bostonie, do których kwalifikacja odbyła się byli drogą konkursu. Podczas warsztatów będzie współpracować z najwybitniejszymi profesorami z uczelni takich jak Curtis Music Institute lub Julliard School, oraz muzykami z największych orkiestr świata. We wrześniu 2017 roku  Kinga Wojdalska zacznie studia w Royal College of Music w Londynie w klasie prof. Yuriego Zhishlina.

Emil Olejnik – uczy się gry na wiolonczeli pod opieką prof. Tomasza Strahla i mgr Mateusza Szmyta w elitarnej szkole dla wybitnie uzdolnionej młodzieży OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Odnosi liczne sukcesy na konkursach w Polsce i za granicą. Jest tegorocznym zdobywcą prestiżowych stypendiów, dzięki którym mogłem uczyć się od najlepszych m.in w Goch w Niemczech oraz w Calgary w Kanadzie. Od 2008r do 2013 roku współtworzył Zespół TRE (trio fortepianowe), prowadzone przez Magdalenę Niedźwiedź.  Wspólnie koncertowali oni, brali udział w festiwalach i  nagrali płytę DVD. Regularnie biorze udział w warsztatach i kursach, ucząc się od wielkich wiolonczelistów takich jak m.in. u prof. Tomasz Strahl, prof. Stanisław Firlej, prof. Paweł Głąbik, prof. Krzysztof Sperski, prof. Wei Yu czy prof. Gotthard Popp.

Bilety w cenie: 10 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 

Szczegóły

Początek
18 czerwca 2017 | 02:00
Koniec:
19 czerwca 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl