Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – Orkiestra Gedeon Richter Polska

1 grudnia 2019 | 01:00 - 2 grudnia 2019 | 00:59

W grudniu na Koncertowej Mediatece gościć będziemy Orkiestrę Gedeon Richter Polska.

Zapraszamy 01.12.2019r g.16.00.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/ged1.jpgOrkiestra została założona w 1974 roku jako Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych “Polfa”. W sierpniu 2014 roku Orkiestra obchodziła jubileusz 40 –lecia istnienia.
Pierwszy koncert Orkiestry odbył się 28 kwietnia 1975 roku, od tego czasu, stanowi nieodłączny element życia kulturalnego miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki.

Pierwszym dyrygentem Orkiestry był przez długie lata Leon Olszewski – doświadczony muzyk i kompozytor. Po nim batutę przejął Zdzisław Morawiecki.
W latach 1992 – 2013 roku zespół prowadził Wacław Karoń. W roku 2008 do Orkiestry dołączyła Hanna Chmielewska – artystka Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Operetki Warszawskiej, co przyczyniło się do poszerzenia i zmiany repertuaru Orkiestry, a także spowodowało że występy Orkiestry zaczęły się cieszyć większym zainteresowaniem.

Od stycznia 2014 r. dyrygentem Orkiestry został Jerzy Wysocki –puzonista – absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji Studio S -1 pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego, big bandu Wiesława Piergorólki, Big Warsaw Band, zespołu Asocjacja Hagaw, oraz innych formacji muzycznych. Wiele lat pracował też jako muzyk na amerykańskich i japońskich statkach pasażerskich.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/ged2.jpg

Za całokształt pracy oraz swój wkład w życie kulturalne regionu, Orkiestra Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych “Polfa” została nagrodzona w roku 1999 “Złotą Bogorią” nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta Grodzisk Maz. a w 2004 roku członkowie Orkiestry zostali uhonorowani złotymi i srebrnymi odznaczeniami Państwowego Związku Chórów i Orkiestr.

W czerwcu 2015 roku Orkiestra zdobyła II miejsce na IX Mazowieckim Festiwalu Orkiestr Dętych w Ursusie.

Z dniem 12 listopada 2009 r. Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa “Polfa” Sp. z o.o. zmieniły nazwę na GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o. w związku z powyższym orkiestra używa nazwy ORKIESTRA GEDEON RICHTER POLSKA.

Repertuar

Repertuar orkiestry jest bardzo zróżnicowany i składa się różnych gatunków muzycznych. Przykładem może być muzyka filmowa zarówno polska i zagraniczna (Wiązanka polskich melodii filmowych, James Bond), przeboje muzyki pop (Wiązanka zespołu ABBA), utwory ze świata operetki (Księżniczka Czardasza), muzyki etnicznej (Wiązanka melodii światowych, Wróć do Sorento), jazzu (Tiger Rag), oraz muzyki tanecznej (Besame Mucho, Samba).
Przykładowy repertuar koncertu jest załączony poniżej.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/ged3.jpgDziałalność koncertowa orkiestry

Orkiestra najczęściej koncertuje w centrach kultury na terenie województwa mazowieckiego, między innymi w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Sochaczewie, Żyrardowie, uświetnia uroczystości państwowe i kościelne, gra dla pensjonariuszy w domach opieki społecznej, w szkołach oraz na terenie macierzystego zakładu- firmie Gedeon Richter Polska. Koncerty Orkiestry cieszą się dużą popularnością w Krynicy Zdrój każdego roku w miesiącu czerwcu.
Orkiestra składa się z 30 muzyków w większości grających na instrumentach dętych, oraz 2 perkusistów, gitarzysty basowego, oraz solistki – sopranistki. Kilku wiodących muzyków ma za sobą doświadczenie w orkiestrach takich jak: Filharmonia Narodowa, Opera Narodowa, Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego, oraz inne orkiestry i zespoły zawodowe. Obecność gitary basowej w składzie Orkiestry pozwala na znaczne rozszerzenie repertuaru, oraz poprawia brzmienie zespołu.

Mediateka, Grodzisk Mazowiecki ul. 3 Maja 57


Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Szczegóły

Początek
1 grudnia 2019 | 01:00
Koniec:
2 grudnia 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl